Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20 Ülkelerinin Aldığı Son Karar, Kripto Para Piyasası İçin İyi Bir Gelişme Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20 Ülkelerinin Aldığı Son Karar, Kripto Para Piyasası İçin İyi Bir Gelişme Mi?
G20 Ülkelerinin Aldığı Son Karar, Kripto Para Piyasası İçin İyi Bir Gelişme Mi?

2/2


2/2


G20 ülkeleri geçtiğimiz 2 Aralık tarihinde Buenos Aires’teki G20 konferansında, kripto para birimlerinin vergilendirilmesi için çalışmaların başlamasına karar vermiş ve bunun daha sonra 2020 yılında yapılacak olan Japonya konferansında tekrar ele alınacağını bildirmişti.


İlgili haber:
G20 Ülkeleri, Uluslararası Kripto Para Birimi Vergilendirmesi Konusunda Beyanname İmzaladı

Özellikle sınır ötesi olarak yapılan kripto para işlemlerinde yaşanan vergi sorunu nedeniyle gündeme gelen konu, 2020 yılına kadar ele alınacak ve ülkeler konu hakkında kendi şablonlarını masaya yatıracak. Sorunun 2020 yılında yapılacak olan konferansa kadar somut çözümlere ulaştırılması beklenmekte ancak bu durum kripto para piyasası için iyi mi yoksa kötü mü olduğu ise tam bir muamma.

Aşırı Düzenleme Gelişimi Öldürebilir
Kripto para piyasası yıllardır gerçekten etkili bir regülasyon ihtiyacı duysa da, yapılacak olan aşırı regülasyon ve aşırı denetim, yenilik ve gelişimi tamamen öldürebilir. G20, yıllardır kripto para regülasyonlarına karşı açık görüşlü olmuş ve hem startup şirketleri hem de köklü şirketler için sağlıklı bir ekosistem oluşturmanın peşine düşmüştü.

Ancak, eğer bu hamle düzgün atılabilirse, aynı Güney Kore’deki bankaların kripto para borsaları ile çalışmasını mümkün kalan düzenleme gibi, kripto para sektörünün daha fazla büyümesi mümkün kılınabilir. G20’nin küresel piyasaları denetlemesi ve buraya bir vergi düzenlemesi getirmesi sadece kripto para traderları için kötü gözükse de, bu durum aslında çok beklenen kurumsal yatırımcıların sektöre daha fazla girmesini sağlayabilir.

Söz konusu düzenlemeler ile zaten sektöre bir yerden giriş yapmış olan Morgan Stanley (NYSE:MS), Goldman Sachs (NYSE:GS), Bakkt ve Fidelity gibi kurumların yanı sıra, çok daha fazla kurumsal sermaye akışı görebiliriz. Tabii ki burada kilit nokta, regülasyonların uygulanma yöntemi ve sertliği.

G20 Ülkelerinin Aldığı Son Karar, Kripto Para Piyasası İçin İyi Bir Gelişme Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20 Ülkelerinin Aldığı Son Karar, Kripto Para Piyasası İçin İyi Bir Gelişme Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Konsey: Bitcoin Devasa Yatırım Aracının Yerini Alamaz! Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler Hazırlıyorlar MyEtherWallet’in Yeni Platformu, KYC Olmadan Kripto Para – İtibari Para Dönüştürme İmkanı Sunuyor! 26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı Bitcoin 9400’ü tekrar aştı, hashrate rekor kırdı 5 Mart Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.700 dolar bandına tutunmaya çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır