Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı!
Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı!Twitter‘ın CEO’su Jack Dorsey‘in finansal hizmet sağlayıcısı Square (NYSE:SQ), 2018 yılında bir çeyrekte ilk defa kâr elde ettiğini açıkladı ve üçüncü çeyreğin kendilerine 20 milyon dolar kazandırdığını açıkladı. CNBC kaynağının aktardığı habere göre, Bitcoin entegrasyonu bulunan ödeme hizmetleri firması Wall Street’in ortalama üçüncü çeyrek beklentilerinin de üzerine çıktı.

Square Sonunda Kazanmaya Başladı
Square özellikle geçtiğimiz çeyrekte 6 milyon dolar zarar açıkladıktan sonra, eleştiri oklarının hedefinde kalmıştı. Firma 2018 yılının üçüncü çeyreğinde açıkladığı finansal raporunda zarar etmediğini ve aksine kazanç elde ettiğini açıklayınca, yatırımcılarını bir nebze olsun rahatlatmayı başardı.

Wall Street analistlerinin tahminine göre hisse başına artışı 0.11 dolar olması beklenen üçüncü çeyrekte, dönem sonunda 0.13 dolara kadar yükselen hisseler beklentinin üstüne çıktı.

Square’in Cash App isimli uygulaması geçtiğimiz seneden beri Bitcoin alım ve satım entegrasyonu ile öne çıkmaya başlamıştı. Üçüncü çeyrek raporuna göre Bitcoin alım ve satım işi şirkete tamı tamına 43 milyon dolar kazandırmış ki bu oran ikinci çeyrekte 37 milyon dolar civarlarındaydı.

Böyle kazançlı rakamlara rağmen, özellikle ABD içerisinde yasal olarak kripto para alım ve satımı yapmanın gerektirdiği zorunluluklar ve ekstra masraflar, firmanın gelir tablosunu bir hayli aşağıya çekmekte. Yine de Bitcoin entegrasyonunun şirket için oldukça kazançlı ve faydalı olduğunu vurgulamakta bir sakınca yok. Twitter CEO’su Jack Dorsey de uzun bir süredir Bitcoin yanlısı olarak bilinmekte ve bu konuda çeşitli açıklamalarda bulunmaktaydı.

Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Vadelileri İçin Konulan 70 Milyon Dolarlık Sermaye Limiti, Tartışmalara Neden Oldu! Reuters Bitcoin ve Kriptolardaki Artış ve Düşüşü Bu Gelişmeye Bağladı Birleşik Arap Emirlikleri, 2019 Yılının İlk Yarısında ICO Regülasyonlarını Devreye Sokacak Binance mi Coinbase mi: En Çok Kullanıcıya Sahip Bitcoin Borsaları Kripto Para Piyasası Çok Sert Düşüş Yaşadı! Ethereum ve Litecoin Yine En Çok Kayıp Verenler Arasında İtalya’da Bitcoin devrimi: Visa ve American Express’ten daha çok tercih ediliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır