Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Avustralyalı Kripto Ödeme Startup’ına 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Avustralyalı Kripto Ödeme Startup’ına 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı
Binance Avustralyalı Kripto Ödeme Startup’ına 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım YaptıAvustralyalı kripto para birimi ödeme startup firması Travelbybit, Binance içerisindeki yüksek profilli bir yatırımcıdan 2.5 milyon dolarlık yatırım aldı.

Kripto dünyasının unicornu olarak görülen Binance, 3.48 milyon Avustralya Doları (2.5 milyon dolar) değerindeki yatırımı TravelbyBit’in kripto para ödeme terminallerini genişletmesi için yapıyor. Business Insider kaynağının haberine göre, TravelbyBit 2018 yılının içerisinde Brisbane’de ek kripto para ödeme terminalleri kurmuştu.

Binance ve TravelbyBit, daha önce TravelbyBit tarafından geliştirilmiş PoS cihazlarının daha fazla ağa dağıtılması ve yaygınlaştırılması konusunda ortak olarak çalışacak. İkilinin ilk hedefi ise ”dünya çapındaki büyük havalimanları.” Binance ve TravelbyBit’in ilk olarak havalimanlarını hedef almasının sebebi, para birimi dönüştürme işlemlerinde sıklıkla sıkıntılar ile karşılaşan gezginlere hitap edip, kripto para kabulünün dört bir yana yayılmasını hızlandırmak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkında şunları ifade etti:

”İlk olarak havalimanları ile başlayalım ve oradan da gerçek, yerinde ve ne zaman ihtiyaç duyarsan o zaman kullanabileceğin durumlara doğru ilerleyelim. Bu bağlamda, yerel para birimine sahip olamayacağınız   yabancı bir ülkeye indikten hemen sonra, kripto paranızı seyahat ederken kullanmaktan daha uygun bir tanım yok.”

Queensland merkezli TravelbyBit, çabucak Avustralya’nın en önemli startup firmalarından birisi haline geldi ve kurduğu POS terminalleri ile dört bir yandan ilgi odağı oldu.

CZ, Eylül ayında attığı bir tweet ile söz konusu cihaz kullanımını da göstermişti.

Binance Avustralyalı Kripto Ödeme Startup’ına 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Avustralyalı Kripto Ödeme Startup’ına 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Beklenen Tether davası başladı: Bitcoin nasıl etkilenebilir? Güney Kore Piyasası Gözünü Bitcoin ETF’sine Dikti İrlanda’da Blockchain İçin Yüksek Lisans Programı Açılıyor! Bitcoin 12% düşüşle 9.982,7 seviyesinin altına geriledi Argo Artık Müşterileri Adına Kripto Para Madenciliği Yapmayacak Borsalar alarmda: Ethereum (ETH) ağında büyük güvenlik açığı tespit edildi! Fiyat bundan zarar görebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır