Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin fork madenciliği Bitcoin’in kendisinden daha kârlı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin fork madenciliği Bitcoin’in kendisinden daha kârlı!
Bitcoin fork madenciliği Bitcoin’in kendisinden daha kârlı!

© Reuters.  © Reuters.

Bu sıralar Bitcoin fork madenciliği gözde. Peki bu nasıl oldu? Madenciliği en karlı kripto olarak bilinen Bitcoin uzun süredir zaman testine tabi tutuldu. Dünya üzerinde madenciler yaygın bir şekilde çalıştılar. Üreticiler özellikle Bitcoin medenciliği için geliştirilmiş ekipmanlar tasarladılar.

Ancak mevcut trend, zirve kriptonun aleyhine olarak değişiyor. Marketin ayı markete dönüşmesinden sonra BCH hard forkun etkisiyle Bitcoin’in değeri azaldı. Kendisiyle beraber yüzlerce kriptoyu da aşağı çekti.

Bakkt ve Nasdaq Bitcoin’deki gidişatı değiştirmeye geliyor

Bitcoin madenciliği artık karlı değilKar yapan kripto madencileri için ilk önce operasyonlar başa baş olmalı. Buna tüketilen enerji ve malzemeye yapılan yatırımın hesaba katılması da dahil. Eğer bir madenci başa baş değilse o zaman kayıp yaşıyor demektir. Bu, pek çok madencinin fiyat düştükten sonra yaşadığı bir ikilem.

Şu bir gerçek: O zamandan beri yüzlerce madenci kepenk kapattı. Hatta bazıları madencilik donanımlarını sattı. Bu da ayı markette kendi hard forkları tarafından ateşlenen sivil savaşın Bitcoin’in geleceği üzerinde yarattığı belirsizliğin yansımaları. 2017’de BTC, BCH’yi çatalladı. 15 Kasım 2018’de BCH kendi çatallarını oluşturdu: BCHABC ve BCHSV. Ve ikisi arasında bir savaş patlak verdi. Savaşın kazananı BCHABC oldu ve BCH olarak tanındı.

SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı!

BCH hard forku olduğunda madenciler yeni blockların kazısı için kaynakların yerini değiştirdiler. Bitcoin’in fiyatı düşmeye başladığından beri BCH ve BCHSV madenciliği daha karlı ve bu yüzden cazip hale gelmeye başladı. Enteresan yanı ise, sadece 2 hafta önce Bitcoin kazısı BCHSV’ye göre %300 daha karlı iken, bugün BCHSV madenciliği %25 daha karlı.

Bitcoin’in fiyatı yükselse bile karlılık BCHVS için artmaya devam edecek diye düşünülüyor. İlginç bir senaryo değil mi? Şu bir gerçek: Bitcoin nereye giderse marketi oraya sürüklüyor. Ayrıca 3 varyantı arasında zirve kriptonun madencilikte 1. sırayı tekrar alıp alamayacağını izlemek de ilginç olacak.

Bitcoin grafiğinde dönüş sinyali

Göz önünde tutulması gereken faktörlerMevcut Bitcoin madencilik durumundan da belli olduğu üzere kriptonun market fiyatından daha karlı bir madencilik olayı söz konusu. Hash değeri, network sıkıntıları ve block ödülleri buna sebep olan en önemli faktörler.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin fork madenciliği Bitcoin’in kendisinden daha kârlı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor Cardano 4% düşüşle 0,029270 seviyesinin altına geriledi Bitcoin Fiyatı 2023 Yılında 150 Bin Doların Üstüne Çıkacak Bir numaralı Bitcoin borsası Binance kayıt işlemlerini değiştiriyor! CNBC Analistinin Bitcoin Yorumu, Dev Ripple (XRP) Listelemeleri, TRON’daki Yeni Dönüm Noktası: Öne Çıkan: Ethereum, EOS ve Stellar Haberleri Satoshi Nakomoto Twitter hesabı askıya alındı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır