Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor
Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor

© Reuters.  © Reuters.

Dünyadaki tüm kripto para siteleri 20 bin dolar rekorundan kısa süre sonra rekor üzerine rekor kırmış, yaptıkları haberler sonrasında binlerce dolarlık bağışlar almışlardı.

Asya merkezli tartışma sayfasında kripto para sitesi sahipleri gelirlerinde büyük bir düşüş olduğunu, Google (NASDAQ:GOOGL) ve diğer reklam devlerinin kripto para sitelerine reklam vermeyi durdurması, yasal olarak bazı tartışmalar nedeniyle bazı reklam şirketlerinin kripto para sitelerinden reklam almak istememesi gibi nedenler dolayısı ile gelirlerinde büyük bir düşüş olduğunu belirtiyor.

Çin merkezli kripto para sitelerinin sürekli olarak bazı engeller ile karşı karşıya kalmasının en büyük zorluklardan birisi olan gelir sorunlarını yaşadığı, gelir kazanmakta geçtiğimiz yıl bugün ve 1 yıl 4 ay önce gelirlerin rekor seviyesine yükseldiğini belirten yabancı web siteleri sahipleri gelirlerinin düşmesine bağlı olarak sürekli değer kaybı yaşadıklarını açıklamışlar.

Gelir kaybımız rekor seviyede. Ocak 2017’de sitemize gelen kripto para bağışı yaptığımız analizler ve haberler dolayısı ile kripto para sahipleri donate (bağış) butonunu çok fazla kullanıyorlardı. 1 gün içerisinde 500 doları aşan bağış aldığımızı hatırlıyoruz. Bugün ise günlük olarak gelen bağış tutarı genellikle 30 doları geçmiyor ve çoğu kripto para yatırımcısı artık yayınladığımız analizleri daha fazla takip etse de gelir kaybetmemiz nedeniyle zorlanıyoruz. (Çin)

Türkiye’de problem görünmüyor
Türkiye’de ise kripto para sitelerinin son aylarda gelir kaybı yaşamadıkları ve gelir kazanmaya devam ettikleri bilinmekte. Resmi olarak bir gelir kazanmaları mümkün olmasa da bu internet siteleri vergi ödemediklerinden kendilerine gelen reklam gelirleri ve bağışları ayrı olarak elde edebiliyorlar. ABD merkezli internet sitelerinin ise gelir kaybı yerine gelir artışı yaşadıklarına dair iddialar var ancak bunları doğrulayamadık.

ABD merkezli kripto para sitelerinin gelir kazanmasında en büyük neden ABD’li yatırımcıların ve ABD’li reklam şirketlerinin bu tür internet sitelerine ”bahis” gibi reklamlar vermek yerine doğru reklamlar vermesi, buna bağlı olarak kripto para yatırımcılarınında çalışmaları destekleyerek daha fazla insana kripto para sitesinin kendisini duyurabilmesini sağlama istekleri var.

Asya merkezli Japonya’da ise bazı doğrulamakta zorlandığımız ancak 3 farklı kişinin yorumuna dayandırdığımız iddiaya göre kripto para sitelerinin son dönemde gelirleri 2018 Ocak ayına göre aynı seviyeye doğru yükselmeye başlamış.

Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor adlı makale ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Siteleri ‘Kan’ Kaybediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Coinbase Protestosu Çok Etkili Olmayacak Coinbase’de İlginç ”13 Dolar” Hatası 2019 yılında neler olacak? Hangi altcoinler aramızda olmayacak? 2012’den gelen 40,000 Bitcoin hareket etti Günlük Kullanıma Uyum İçin Maaşlar Bitcoin Olarak Mı Ödenmeli? Kraken’de ani kırılma: Bitcoin 1000 dolar birden düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır