Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar
Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar

2/2


2/2

Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar havada uçuşuyor. Pazartesi katliamı, hisse senedi piyasalarında bugün yankılandı. Sadece Bitcoin fiyatı değil Ripple, Ethereum gibi diğer kripto paralar da bundan etkilendi. Bitcoin, bu yıl ilk kez 5,000 $’ın altına düştü.

Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolarBloomberg Intelligence’deki teknik analistler, Bitcoin fiyatının henüz dibe vurmadığını söylüyorlar.

Küresel finansal medya portalı, Bitcoin fiyatında %70 düşüşle 1,500 $ gibi düşük bir seviyelere ulaşabileceğini tahmin ediyor. Dayandığı nokta ise bu yıl Bitcoin‘in zaten değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybetmiş olması. Geçtiğimiz Çarşamba günkü satışlar, 6,000 $ civarında iyi bir şekilde oturan desteğin kırılmasından sonra Bitcoin için yeni bir düşüş dalgasını tetikledi. Analistler bir sonraki potansiyel destek seviyelerini 4,500 $ ve 3,500 $ olarak belirtiyor.


Kripto yatırım fonu İkigai’nin kurucusu olan Travis Kling, Bitcoin marketlerinde artan bir düşüşten korkanlar arasında. Eski Point72 yatırım müdürü, en son Bitcoin Cash blokzincir bölünmesinin uzun vadede genel kripto pazarına zarar verebileceğini vurguladı.

“Tüm kripto pazarını etkileyebilecek Bitcoin Cash ile ilgili olarak gerçekten kötü bir şey olabileceğine dair küçük bir şans var.”

En son sert çatalda, Roger Ver ve Craig Wright gibi önde gelen kripto figürleri arasında devam eden bir anlaşmazlık, kripto pazarından milyarlarca dolar sildi. Ver taraftarı Bitcoin ABC’nin destekçilerinden biri, dünyanın lider kripto madencilik şirketi olan Bitmain. Söylenenlere göre, Bitcoin ABC’nin BCH uygulamasının kazandığından emin olmak için kazım gücünü Bitcoin’den Bitcoin Cash’e kaydırma sözü vermiş. Bu da yatırımcı ve madencilerin güven kabederek kısa vadede Bitcoin’in istikrarını azaltmıştır.

Bloomberg analisti Mike McGlone, kripto piyasasının düşüşü için katalizör olarak BCH çatalı etrafındaki gelişen olayları görüyor. Ancak firmanın analizi, düşüşün daha ciddi hale gelebileceğine inanıyor.

“Pompalama, Bitcoin Cash sert çatalı için düşüşü tetikledi. Birkaç hafta önce başlayan bu pompalama, eski güzel günlerde oynayan spekülatif alım emirleri ile piyasayı ofsaytta bıraktı. Ama bu kalıcı bir ayı piyasası.”


Kripto Piyasaları: Teknik Görünüm

Bitcoin fiyatı, bu yılın başından bu yana alçalan takoz oluşumu içinde dalgalanıyor. Alçalan takoz genellikle yukarıya doğru daha güçlü kırılma eylemine işaret eder. Dolayısıyla, bu takoz oluşumuna göre, bir sonraki alt aralık olarak 3,500 – 3,628 $ bölgesi test edilebilir ve alçalan takoz oluşumunun üst eğilim çizgisine doğru keskin bir geri dönüş hamlesi görülebilir. Bir kırılma durumunda, fiyat, 7,435 $’a kadar yüksek seviyelere zıplayabilir.

Bitcoin fiyatı için muhtemel dibe doğru hareketler için diğer analistler tarafından yapılan tahminlere bakalım. Şüphesiz 3.500 $ ulaşılabilir bir ayı hedefi oalrak görülebilir. Bu seviyenin altındaki bir çöküş eylemi, Eylül 2017’den beri güçlü bir destek olan 3,000 $’lık seviyede geri dönüş baskısı oluşturabilir. Bu seviyedeki herhangi bir aşağı yönlü hareket, Bloomberg’in tahmin ettiği gibi 1,788 $’lık muhtemel geri dönüş seviyesi ile 1,500 $’a kadar serbest düşmeye neden olabilir. Yukarıdaki Coinbase grafiğine göre gerçekten 1,788 doların altında somut bir destek seviyesi mevcut değildir.

Bununla birlikte, BCH piyasasına istikrar geri dönerse, Bitcoin piyasasına da yeniden güven kazandırmalıdır. Bu nedenle, 3,500 $’ın üzerinde kalan BTC/USD endeksi, gelecek yıl içinde potansiyel bir Bitcoin ETF onayından ve gelecek ay Bakkt‘ın piyasaya sürülmesinden önce bir yükseliş işareti olarak kalabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin fiyatı için muhtemel senaryolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

9001 BTC rezerv edildi: Binance, Bitcoin’e dayalı token çıkardı FATF’nin önerisi Bitcoin’i karanlık bir çağa sokabilir ViaBTC, Yeni Ticaret Ağı XRP’de korkulan oldu: 2 yıldır görülmeyen seviye Sıcak gelişme: Dev ortaklık kuruluyor, TRON ve Tether anlaşıyor QuadrigaCX borsasının 100 milyon dolar değerinde Ethereum’u bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır