Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatı Artıyor Mu?

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Bitcoin Fiyatı Artıyor Mu?
Bitcoin Fiyatı Artıyor Mu?

Hafta sonu bitcoin fiyatı 17.000$ seviyesinin üzerine çıktı ama bugün bitcoin fiyatını bakıldığında zayıf olduğu görülüyor.

Bugün erken saatlarde 15.23 $’ın altına düşen fiyat son olarak 15.345 $ seviyesinde işlem gördü. OnChainFX kaynağına göre, bitcoin son 24 saat içinde %8.86 oranında bir değer kaybetti.

Çin’in kripto para madenciliğiyle mücadelesine yönelik endişeler, piyasa değeri ve dünyanın en büyük kriptokrasitesindeki teklif oranlarını zayıflatmış gibi görünüyor.

Geçen hafta Caixin Global, Çin’de yerel düzenleyicilerin maden şirketlerine indirimli elektrik ve vergi kesintileri sağlamayacağını söyledi. Aynı zamada sızdırılan bir belge ile Çin’in en iyi internet finans regülatörünün yerel yönetimleri endo-madencilik operasyonlarını endüstriden “düzenli bir çıkış” a doğru yönlendirdiği görülüyor.

Çin’in bitcoin madenciliğinin dünya başkenti olduğu ve ağın güvence altına alınma zamanı, dünyanın işlem gücünün %2 ‘den fazlasına sahip olduğu görülüyor. Bu tür olaylar gerçek olduğu kanıtlanırsa fiyat durumlarında baskı yaratabileceği düşünülüyor.

Düşüş eğilim riski yüksek görünüyor.

Bitcoin Tablosu

Grafiğe göre;

  • Bear flag, düşüş eğilimi modeli. Olumsuz bir kırılma, yani 14.460 doların (bayrak desteği) bir miktarın altına düşme durumu. 10.400 doların en düşük seviyesinden (22 Aralık’ın en düşük seviyesi) düzeltici toparlanma sona erdi ve rekor 19.891 dolarlık rekor seviyedeki yükseliş devam etti.
  • Göreceli direnç endeksi (RSI) 50.00’ın altına geri döndü (düşüş eğilimi bölgesi).
  • 21 Aralık tarihinden bu yana işlem hacimleri 30 günlük hareketli ortalamanın çok altında kaldı. Bugün olumsuz fiyat hareketinde hacimde keskin bir yükselme, fiyatlarda düşüş eğilimi oranını artıracaktır.

 

Görünüm

  • Yüksek hacimli düşüş eğilimi gösteren bayrak dökümü (14.460 doların altına yaklaştı) düşüşle 10.400 dolara (22 Aralık’ın en düşüğü) kapılar açacaktı. Bir ihlal, bir sonraki desteğin 9,965 dolarla (100 günlük MA) düzenlenmesini sağlayacaktı.
  • Boğa Piyasası senaryosu: Sadece bayrağın ters yönde bozulması boğa güreşini canlandıracak ve riski riskini 20.000 dolardan yüksek rekor seviyelere çıkaracak.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatı Artıyor Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Twitter CEO’sunun Bitcoin varlığı, IOTA testneti,  XRP, Ethereum, TRON, Litecoin ve daha fazlası Tron ve Tether Anlaştı: USDT Birkaç Ay İçerisinde Tron Ağıyla Buluşacak! Benfica Taraftarları Artık Bitcoin ile Maç Bileti Alabiliyorlar Ripple kripto dünyasının ihtiyaç duyduğu köprü mü? Trump’ın Dolar Mesajı Yetmedi: Dow Jones ETF’leri 2008 Sonrası Rekor Geriledi Japonya’nın Kripto Para Düzenlemeleri Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır