Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı
Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı

© Reuters.  Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı© Reuters. Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı

Bitcoin (BTC) fiyatı, Aralık ayında en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘dan gerileyerek yaklaşık %70 oranında değer kaybetmiş ve 2018 yılına sert bir başlangıç yapmıştı. Bitcoin fiyatı bugün 9.000 $ seviyesini kırdı.

Aralık ayındaki tarihi zirvenin ardından BTC fiyatı kademeli şekilde yönünü aşağı doğru çevirmişti. 17 Ocak’ta, BTC’nin fiyatı, 9,724 $’ a düşmüştü fakat Şubat 2017ayından bu yana ilk kez 9,000 $ ‘ın altına geriledi.

Şubat ayına kadar, fiyatın daha da azalabileceğini iddia eden şüpheci kitle ile birlikte BTC fiyatı 5,922 $ ‘a kadar inmişti. Mart aı başında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan “borsalarda yeni düzenleme” haberleri sonrasında bitcoin fiyatı 9,000 dolar civarında dalgalı bir seyir izledi.

9,000 $ ‘ın üzerindeki fiyatlara dönüş, birçok trader ve yatırımcının Bitcoin fiyatının daha da artması için ihtiyaç duyduğu güveni sağlayacaktır.

G20 zirvesinde alınan karar sonucunda kripto para birimlerini varlık olarak sınıflandırmanın daha ılımlı bir yaklaşım olduğunu tercih etti. Çoğu kişi bu gelişmenin 9,000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin kırılmasının olası bir nedeni olarak görüyor.

Haberin yazıldığı zamanda Bitcoin fiyatı 9054 $ civarında işlem görüyordu.

Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatı 9000 Dolar Seviyesini Kırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Devasa Bitcoin balinaları milyonlarca BTC’yi hareket ettirdi Monero Vadeli İşlemleri Dubai merkezli kripto borsasında işlem görmeye başladı Yeni Araştırma: Kripto Para Madenciliği, Geleneksel Madenciliğe Göre Daha Fazla Enerji Harcıyor Çin’de Kaçak Elektrik Kullanan “Madenci Teyze” Hapis Cezası Türkiye Bitcoin Camiasının Liderlerinin Parayı Yeniden Keşfeden Bitcoin’e Yönelik Yorumları – Bölüm 1 Piyasa Analistinden Çılgın Öngörü: Bitcoin Fiyatı 98 Milyon Dolara Ulaşabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır