Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Ne Tetikler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Ne Tetikler?
Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Ne Tetikler?

© Reuters.  © Reuters.

Son birkaç haftadır sıkıntılı bir süreçten geçen kripto para piyasası, bu hafta itibari ile toparlanmaya başladı. Tüm piyasa bir sonraki boğa koşusunu sabırsızca beklemeye koyulmuş durumda.

Geçen Aralıkta Yatırım Yapanlar Duaya BaşladıSon birkaç günde genel olarak birçok kripto para değer kazanmayı başarırken XRP tek başına neredeyse % 17’lik bir yükseliş gösterdi. Bu genel artış, geçen Eylülden beri yerinde sayan piyasanın da 220 milyar dolarlık bir pazar değerine ulaşmasını sağladı.

Elbette ki bu artış birçok kimseyi tatmin etmedi. Bu senenin başında yaşanan çöküşten hemen önce kripto paraya yatırım yapanlar kaybettikleri paraları tekrar kazanabilmek için durmadan dua ediyorlar. Son birkaç gündür yaşanan yükseliş onların beklentilerinin çok altında.

Aylardır yolu gözlenen boğa koşusu yatırımcıların kayıplarını telafi edebilecekleri tek çözüm yolu. Ancak bu ralli için sağlam bir itici gücün olması gerekir. Bu noktada piyasada hafiften yuvarlanmaya başlayan topun, dev bir çığa dönüşmesi için gereken en güçlü alternatif, ABD Hisse Senetleri ve Borsa Komisyonu (SEC) olabilir.

ETF Onayı Bir Sonraki Boğa Koşusunu Başlatır Mı?Kripto uzmanları, kripto piyasasında ralli sürecinin kaçınılmaz olduğunu ve bir noktadan sonra gerçekleşeceğini öngörüyorlar. Ancak rallinin tarihi hakkında her ağızdan bir ses çıkıyor. Konuşulanlara bakılınca bir sonraki boğa koşusu birkaç hafta içinde de olabilir, birkaç yıl içinde de. Bu durumda geçen Aralık ayında yatırım yapıp sonra dibi gören yatırımcılar herhangi bir kar satışı görene kadar beklemeye devam edecekler. Aslında bakarsanız başka seçenekleri de yok.

Blockchain yatırımcısı olan Oliver Isaacs, SEC’in Bitcoin ETF’yi onaylamasının hemen ardından büyük rallinin başlayacağını iddia etti. Bitcoin ETF onayının beklenen çığı başlatacak olan çığlık olduğuna inanan Isaacs, bu savını şu gerekçelere dayandırıyor:

“Bitcoin ETF’nin onaylanması, yeni yatırımcılar için milyarlarca doların kripto para piyasasına akmasını sağlayacak. Yaşanacak olan likidite taşkınlığı hisse senetlerine ve diğer varlık sınıflarına da yatırım yapmanın önünü açacak.”

Isaacs’a göre eğer SEC Bitcoin ETF projesini onaylarsa, bu durum kripto para piyasasının zincirlerini kırmasını sağlayabilir. Isaacs, şu andaki durumun 2003 yılında altının fiyatına olanlarla benzerlik gösterdiğini söyledi. Hafızalarımızı biraz tazelersek altın, Mart 2003’te ilk ETF onayının ardından fiyatında % 300’den fazla artış göstermişti.

SEC’in bir Bitcoin ETF onaylaması piyasada benzer bir etkiye sahip olabilir. Uzmanlara göre eğer Bitcoin ETF onaylanırsa Bitcoin fiyatı 22.000 $ ‘ın üzerine çıkabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Ne Tetikler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak Bitcoin madenciliği devi, Nasdaq’ta halka arz oluyor XRP teknik analizi: XRP/USD’de kayıplar devam eder mi? TradingView ve Huobi’den Kripto Paralarla İlgili Bir İlk! Ethereum’da 300 dolarlı seviyeler hedeflenebilir mi? Bitcoin fiyatı 2017 kırılım desenini yansıtıyor, tarih tekerrür edecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır