Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri Vurguladı
Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri VurguladıBitcoin ETF‘si şu sıralar biraz gözden düşmüş bir konu olsa da, hala bir çok topluluk üyesinin bundan umudu kesmediğini söylemek mümkün. Özellikle yaz aylarında yaşanan ETF gelişmeleri sonrası bir çok kripto para sahibi artık ”öğrenilmiş çaresizlik” benzeri bir psikolojiye girse de, ETF hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. SEC üyesi Kara Stein, yakın zamanda verdiği bir demeçte Bitcoin ETF’leri ve FinTech endüstrisi hakkında görüşlerini paylaştı.

Bloomberg kaynağına konuşan komisyon üyesi, SEC’in endüstrinin gelişimi için alması gereken bazı önlemler olduğunu ve bunun yanı sıra gelişmelerde bulunduğunu da ifade etti. SEC geçtiğimiz günlerde kendi Stratejik Merkezini hayata geçirmişti.

Stein farklı sektörlerden şirketlerin yavaş yavaş kripto para birimlerine kaymaya başladığını ve bunların da SEC tarafından takip edildiğini ifade etti.

Stein’e göre kripto para birimleri için gerekli olan düzenlemelerin başında, bunların değerlemesi, mevcut likiditeleri ve kripto paraları kullanışlı birer emtia yapmak için gereken tüm unsurlar geliyor.

”Bu faktörler aynı bir arabanın tamamen kullanıma sunulmadan önce hava yastıkları veya emniyet kemerleri olması gibi ön koşul olarak sunuluyor. Bunlar herkesin güvenliği için gerekli.”

Komisyon üyesi daha sonra kurumun ana görevlerinden birisinin Bitcoin gibi emtiaların güvenli olup olmadığına karar vermek olduğunu ve şu an yaşanan gecikmenin sebebinin ise tam olarak buna karar vermek yüzünden olduğunu ifade etti. Söz konusu güvenliği belirleyen faktörler arasında fiziksel depolama çözümleri, doğru finansal değer aktarımı, yatırımcılar için olan likidite ve istedikleri zaman paralarını çekebilmek gibi gereklilikler yer alıyor.

Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Şirketlerinin Büyük Kısmı Kapanabilir Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak Bitcoin’i “dijital altın” Olarak Adlandırıyor Büyük transferler Ripple’ın 100 milyon XRP sattığını gösteriyor Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten Çıkartıyor Japonya’nın dev şirketi artık Bitcoin (BTC)’i kabul ediyor! Merkez Bankası açıkladı: Yıl sonu dolar tahmini yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır