Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi?
Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) tarihinde fiyatlar açısından bu yıl ki kadar bir stabilite yaşandığına şahit olmadık. Bu durum pek çok yatırımcıyı sabırsızlaştırmaya başladı diyebiliriz. Kripto dünyasıyla ilgilenen herkes Bitcoinin bir sonraki adımda nerede olacağı konusunda merak içinde. Uzmanlar görüşlerini paylaşıyor ve tahminlerin ardı arkası kesilmiyor. Sahi Bitcoin nereye doğru gidiyor?

Bitcoin (BTC) Tarihinde Rekor HaftaBitcoin (BTC) tarihinde 2018 yılı gerçekten ayrı bir yerde duracak. Fiyat tahminlerinin çoğunun fos çıkması, piyasanın beklenen çıkışı yapamaması, öne çıkan bazı altcoinler, spekülasyonlar, umutlar, beklentiler …bu yılın kripto para piyasasına damga vuran unsurlar.

New York’da bulunan Fundstrat Global Advisors şirketinin Teknik araştırma şefi Rob Sluymer MarketWatch’a yaptığı konuşmada bu konuda görüşlerini aktardı. Piyasada gittikçe artan oranda olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyen Sluymer, fiyatlara yansımasa da, bu gelişmelerin çok umut verici olduğunu vurguluyor.

Bitcoin fiyatının, son 10 günde,100 dolarlık bir aralığa (6,450-6,500) sıkışıp kaldığını söyleyen Sluymer, kripto piyasasındaki dalgalanma söz konusu olunca bu tür dar bir aralığın şu ana kadar hiç yaşanmamış bir durum olduğunu da ekliyor.

Bu konuda önde gelen analistlerden olan Sluymer sözlerine şöyle devam ediyor:

“Her ne kadar yukarı doğru bir eğilimin yolda olduğunu söyleyecek yeterlilikte bir ortam oluşmamış olsa da, kripto dünyası her hafta umut verici gelişmelere şahit oluyor”

Peki o zaman nedir bu umut verici gelişmeler?

Tom Lee ile aynı görüşlere sahip olan Sluymer, sanılanın aksine volatilite ve düşük hacimlerin esasen teknik gelişmelere yol açacak olumlu bir durum olduğunu söylüyor. Pek çok altcoinde çok olumlu farklılaşmalar, gelişmeler yaşandığını ve bunların er ya da geç piyasaya olumlu yansımaları olacağını ekliyor sözlerine Sluymer.

Kripto Volatilitesi Nispeten Yavaş Hareket EdiyorDiğer pek çok analist gibi Sluymer da, düşük volatilitenin aslında bir toparlanmaya işaret ettiğini vurguluyor.

Geçen haftanın başlarında Ethereum World News’da bir haberde Bitcoinin tarihsel volatilitesinin son zamanlarda düzensiz bir fiyat trendinde olan Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Nvidia gibi teknoloji firmalarının tarihsel volatilitesinin de altına düştüğü vurgulanmıştı.

Bloomberg’den Eric Lam ve Matt turner yaptıkları açıklamalarda New York borsasında listelenen teknoloji stokları ile Bitcoin arasındaki volatilite farkının daha da kötüleştiğini söylüyorlar. Bunun anlamı geçtiğimiz 10 gün içinde, Alibaba’nın da içinde olduğu NYSE FANG+ile dijital para volatilitesi arsındaki açıklığın rekor derecede olduğu. Elbette menkul kıymetler borsasındaki volatilite ile bitcoin ilişkisi çok daha derinden araştırılması gereken bir konu. Ancak bitcoin tarihinde böyle bir fark yaşanmamıştı. Uzmanların bu yöndeki görüşü bu kadar yavaş seyreden fiyat hareketinin patlamaya doğru giden bir eğilim de olduğu ve patlamayla bitcoinin ya zirvelere çıkacağı ya da diplere düşeceği yönünde.

Umarız bu patlama bu piyasadan beklentisi olan herkes için olumlu şekilde gerçekleşir.

Bitcoin volatilitesi ile ilgili yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin (BTC) Tarihinde Böyle bir ”Hafta” Yok, Neden mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin hareketlerinde patlama: Balinalar BTC yükselişinde yüzeye çıktı İnanılmaz hamle: Artık merkez bankaları Bitcoin’le rezerv tutacak! Kripto Para Piyasası Düşerken, Pantera’nın Risk Fonu Yüzde 60 Arttı Rapor: Tarım Sektörü, Blockchain ile Uçuşa Geçebilir Ripple, kısa vadede 0.2450 dolar seviyelerini hedefleyebilir Ünlü Analistten Bitcoin Hakkında Korkutucu Tahmin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır