Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su
Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su

© Reuters.  © Reuters.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, dün katıldığı Bloomberg’in Kurumsal Kripto konferansı sırasında Bitcoin ETF’nin onaylanması yıllar alabilir gibi çarpıcı bir iddiada bulundu.

Gelişmeler Olumlu Olsa da Gerçekleri Görmek GerekiyorDan Morehead, Bitcoin ve kripto pazarlarındaki yükseliş trendlerini sürekli desteklemesi nedeniyle kritpto meraklıları tarafından biliniyor. BTC fiyatlarında hızlı düşüşün yaşandığı birkaç ay öncesinde Morehead, Bitcoin’in satın alma fırsatı oluşturduğu iddiasıyla paniğe kapılmış olan yatırımcıya iyimserlik kazandırmıştı.

Morehead Boğa piyasası destekçisi kimliğine rağmen her zaman nesnel bir konuşmacıdır. Birkaç hafta önce yaşanan bitcoin artışında yatırımcıların bitcoin haberlerine aşırı tepki verdiklerini ifade etti. Bunun yerine sakin ve daha nesnel bir analiz yapma çağrısında bulunmuştu.

Son zamanlarda SEC içindeki birkaç yetkilinin ağzından duyulan pozitif demeçler Bitcoin ETF konusuna ilişkin tartışmaların alevlenmesine sebep olmuştu. Bu, bitcoin camiasında bir iyimserlik dalgasının da oluşmasını sağladı. Özellikle SEC’de yetkili bir konumda olan Heslev Peirce’ın Wiklevoss kardeşler tarafından yapılan Bitcoin ETF talebinin reddedilmesine yönelik eleştirisi birçok analistin dikkatini çekmişti.

Kripto paraya karşı olumlu tavırları ile bilinen Elad Roismen’ın komisyona atanmas,ı SEC ile Bitcoin ETF konusunda olumlu gelişmelerin olacağı sinyalini vermişti. Hemen ardından bazı kararların gözden geçirilmesi ve ilgili tarafların argüman ve önerilerini sunma fırsatının verilmesi “herşeyin yolunda” olduğu izlenimi vermişti.

Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar AlabilirAncak Morehead, kripto para düzenlemelerindeki sorunları kabul etmekle birlikte, kurumsal yatırımcıların kriptoya ilgisinin az olmasının kararı büyük yönde etkileyeceğini söyledi. Çünkü SEC, piyasalardaki büyümeyi teşvik eden kurumsal yatırımcıların kesinlikle kripto piyasada olması gerektiğine inanıyor. Bu kripto dünyasının sağlamlığı açısından hayati öneme sahip.

Pantera Capital CEO’su, ETF’nin onayının karmaşık ve bürokratik bir süreç olduğunu söyledi. Morehead’e göre Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir çünkü süreç henüz yeni başladı. Morehead sözlerine şöyle devam etti:

“ ETF için onaylanmış en son varlığın bakır olduğunu olduğunu birçok kişi bilmiyor. Bakır 8000 yıldır hayatımızda olmasına rağmen ETF onayı alması neredeyse 3 yıl sürdü. Dolayısıyla Bitcoin ETF’nin onaylanması yıllar alabilir.”

Bitcoin ETF onayı ile ilgili haberler için Lütfen tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’dan Dev Piyasa Kısa kısa… EOS, Binance Coin ve Tron fiyat analizi… Holo ve Pundi X Yeniden Yükselişe Geçti – Kripto Para Piyasası İse Yatay Seyrediyor Ripple ve Forte Oyunlara Blockchain Desteği İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Kurdu Avrupa Merkez Bankası’ndan Bitcoin propagandası TAAR Metriği, Bitcoin’in Şimdi Nasıl Hareket Edeceğini Gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır