Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir
Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ETF’leri bu yılın hayal kırıklığı haline geldi. Bu yıl yılan hikayesine dönen konulardan biri de, ABD Menkul Kıymetler Komisyonunun Bitcoin ETF’lerini onaylayıp onaylamayacağıdır. Uzmanlara göre SEC ETF’leri ne zaman onaylayacak?

Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı mı Olacak ? ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)’in masasında onay bekleyen 9 ETF var. 2018’in bitmesine üç aydan daha az bir süre kaldığını göz önüne alırsak, SEC’in bu yıl bir Bitcoin ETF’sini onaylaması pek olası görünmüyor. Bu da bazı piyasa gözlemcilerinin Bitcoin ETF tahminlerini 2019‘a ertelemesine neden oluyor. Hatta bazı kripto piyasa uzmanları, bekleyişin bundan daha da uzun olacağını ve Bitcoin ETF’leri bu yılın hayal kırıklığı alacağını düşünüyor.

Bitcoinist’te yer alan bir habere göre; Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, kurumsal yatırımcılar için Bakkt ve Fidelity‘nin kripto para ticaret platformlarını başlatmasının ETF Onaylarından çok daha önemli olduğunu düşünüyor. Ayrıca Morehead, kripto para piyasasının henüz emekleme aşamasında olduğunu düşünüyor ve yakın zamanda da bir Bitcoin ETF’sinin gerçekleşmesini beklemiyor.

Bitcoin ETF’sinin nezaman onaylanacağı konusunda görüşü sorulan Morehead:

“ Bir ETF onayının gerçekleşmesinin uzun yıllar alacağını düşünüyorum.”dedi.

SEC ETF Başvuruları ile İlgili Kararını 26 Ekim’de Verecek Bitcoin borsa yatırım fonlarını başlatmak isteyen çeşitli kuruluşlar tarafından yapılan ve şu an SEC’ten onay bekleyen dokuz ETF başvurusu var. 26 Ekim 2018 Cuma günü, söz konusu Bitcoin ETF’leri için çok önemli bir gün olacak. Zira, Bu ayın başlarında, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), ETF onayları ile ilgili kamuoyu açıklamalarının son tarihi olarak 26 Ekim’i belirledi.

Bu yılın başlarında SEC başvuruları reddetmişti. Bu karar, düzenlenmelere tabi olmayan kripto para borsalarından uzak duran yatırımcılar tarafından kripto paraların daha fazla kabul görmesini engelledi. SEC’in reddettiği ETF’ler arasında, ProShares, Direxion ve GraniteShares yatırım şirketlerinin başvuruları de yer alıyor.

Özellikle, Fintech şirketi ETF VanEck ve SolidX için SEC’in vereceği karar merakla bekleniyor. Bu iki şirket (VanEck,SolidX) EFT onayını kolaylaştırmak adın bir ortaklık başlatmasıyla gündeme gelmişti. Şirketler, yeni oluşumları, VanEck SolidX Bitcoin Trust ETF, (XBTC) için planlarını açıkladı. Bu fon 200 bin dolarlık hisse fiyatı ile ilk kez piyasaya çıkacağı için kurumsal yatırımcıları hedef alıyor. İki şirketin ETF onayı ile ilgili çalışmaları SEC’nin Bitcoin’e bağlı fonlarla ilgili bazı endişelerini gidermeyi hedefliyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

SEC’in ETF’lerle ilgili kararını 26 Ekim’de vermesi bekleniyor. SEC’in ETF’leri onaylaması durumunda, Bitcoin piyasada önemli ölçüde yasallık kazanacak. Bu da daha fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının kripto paraları kabul etmesini sağlayacak ve kripto piyasasını önemli ölçüde canlandıracaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin tahminleri tutan Pompliano’dan göz kamaştıran BTC öngörüsü Ünlü Blockchain Uzmanı Miko Matsumura, Merkezi Kripto Para Borsalarını  Eleştirdi! Rusya, Çin sınırına kripto finans merkezi kurmayı planlıyor Bitfinex’in LEO Token’i Yükselmeye Devam Ediyor! Kraken’de 8000$’dan Bitcoin aldılar, 12,000$’dan sattılar: Nedeni ortaya çıktı Cardano Kurucu Ortağı, Endor’a Danışman Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır