Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri
Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para birimi piyasaları 2018 yılının başından bu yana toplam değerlerinden % 80’e yakın bir değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybıyla birlikte 2018 yılının hem Bitcoin hem de diğer kripto para birimleri için “zorlu bir yıl” kelimesinden daha fazla bir anlam taşıdığını kabul etmek zorundayız. Şimdi karşımızda duran ve cevap bekleyen en önemli soru şu: Bitcoin 2019 yılında o eski cafcaflı günlerine geri dönecek mi? Bir başka ifadeyle, iyileşecek mi?

Özellikle Bitcoin’in 2018 yılının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra, bir numaralı kripto para birimi, ayı piyasasının etkisine maruz kaldı. Ardından düşük değerler birbirini takip etti. Bu durum Bitcoinle birlikte hareket eden tüm kripto para piyasasını etkisi altına aldı.

2018 yılının ilk altı ayı boyunca herkes Bitcoin’in o eski coşkulu günlerine geri döneceğini umuyordu. Maalesef öyle olmadı ve durum giderek daha da kötüleşti. Bitcoin 2018 yılının başında gördüğü tüm zamanların en yüksek değerlerinden 2018 yılının Aralık sonlarına yaklaşırken 3200-4000 Dolar bandına doğru bir çöküş yaşamış durumda.

Şimdi biz 2019 yılını karşılamak üzereyiz. Dünyanın her yerinden Kripto para sevdalıları yeni yılın Bitcoin’in eski günlerine döndüğü bir yıl olmasını dört gözle bekliyor.

Fidelity, ICE (NYSE:ICE), Nasdaq’ın Bitcoin’e İlgisi
Birkaç isim vermek gerekirse, Fidelity, ICE, NASDAQ, Microsoft (NASDAQ:MSFT), Starbucks (NASDAQ:SBUX) ve Facebook (NASDAQ:FB) gibi şirketler ya kendi kripto girişimlerini başlatıyorlar ya da kripto para girişimlerine yatırım yapıyorlar. Bu şirketlerin her biri kayda değer bir boğa koşusunun fitilini ateşleme potansiyeline de sahip.

Merkezi bulunmayan/merkezsiz teknoloji ağının ana sürücüleri büyümelerine hızla devam ederken, kurumsal fon yöneticilerinin kripto para alanına dahil olmaları için şimdilerde sağlam bir zemin devreye sokulmuş durumda.

Pompliano: Bitcoin Güçleniyor
Bitcoin maksimalisti Anthony Pompliano‘nun belirttiği gibi, kripto para fiyatları varlığa yönelik değerin sadece bir ölçümünden ibaret. Fiyat önemli olsa bile, gelecekteki değere ilişkin önemli bir ölçü değil.

Pompliano “Gürültüden rahatsızlık duymayın” diyor. “Temel ilkelere odaklanın. Bitcoin hiçbir yere gitmiyor.”

Bu iyimser yaklaşımların yanı sıra, Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu aşağıdaki videoda ayı piyasasının 2019’un 3. ve 4. çeyreğine kadar devam etmesi durumunda, bu duruma şaşırmayacaklarını ifade ederek, kendisinin ve şirketinin oldukça uzun bir ayı piyasası beklediğine dair açıklamalarda bulunuyor.

2019 yılında Bitcoin tarihinde neden görülmemiş bir ralli yaşanacağına dair en önemli sebeplerden bir tanesi Bakkt. Vadeli işlemler platformu olan Bakkt, nakit para almak yerine tamamen kripto para olarak ödeme yapan bir platform. Bu platformun 2019 yılının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Birçok Kripto Para sevdalısı Kripto Para birimi pazarının olgunlaşmasında ve istikrarın sağlanmasında Bakkt gibi sözleşmeleri çok önemli bir adım olarak görüyor ve kurumsal yatırımcılar kendi saflarına doğru geri çekildikleri için Bitcoinin değerinin daha da ileriye taşınacağı ümit ediliyor. Onlara göre Bakkt, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin benimsenmesini bütünüyle yeni bir seviyeye taşıyacaktır.

Samuel Lach Bakkt’a İşaret Ediyor
Yield Coin’in kurucusu ve CEO’su Samuel Leach, Bakkt’ın lansman planları ile ilgili olarak şunları söylüyor:

“New York Borsası’nın işletmecisi olan The Intercontinental Exchange, Bakkt’ı piyasaya sürme planları yapıyor. Platform sorunsuz ve güvenli bir şekilde kurumların ve tüketicilerin kripto para varlıklarını satın alma, saklama ve satmalarına olanak sağlayacak federal olarak düzenlenmiş bir Pazar. Bakkt, Microsoft, Starbucks ve Boston Consulting Group gibi kurumsal devler tarafından destekleniyor ve bu günlerde görünmeyen pazara güven ve şeffaflığa ilişkin seviyeler getirmeye hazırlanıyor.”

Konuşmasını daha da ileri bir boyuta taşıyarak “Bitcoin’in 10.000-15.000 dolar arası bir değerde iyileşeceğine inandığını” belirtiyor.

Bakkt’ın gelecek yılın başlarında kripto para piyasasına yönelik yapacağı bir hareket kuşkusuz fiyatların yükselmesine olumlu yansıyacak ve zaman ilerledikçe tüm kripto parayı elinde tutanların (HODLers) görmeyi çok arzu ettikleri bir an olan yüksek seviyeleri bulmaya devam edecek.

Çoğu kimse Bitcoin’in esasında bir düzeltme yaptığı ve fiyatlarında bu düzeltmeleri yansıtmaya başlayacağı bir zamanın an meselesi olduğu noktasında hem fikir.

Investing.com Analistinden Bitcoin Yorumu
Investing.com’da kıdemli bir analist olan Clement Thibault “Bitcoin’in geçen yıl aslında değimediğini, değeri ister 20.000 dolar olsun isterse de 3.000 dolar olsun aynı varlık değerinde kaldığını” belirtiyor. Bitcoin fiyatı azaltmayan bir potansiyel ve kullanışlılığa sahip.

Maalesef geleceğin doğasında bilinemezlik yer alıyor. Ancak Bitcoin adına ortaya çıkan olumlu seslere kulak kesildiğimiz için kripto para yatırımcıları Bitcoin’i 2019 yılında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını gözlemleyebilir.

Bitcoin yılın sonunda başını alıp nereye giderse gitsin, oraya ulaşmak heyecan verici bir yolculuk olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Düşmanı Roubini: Merkez Bankası Destekli Kripto Paralar Blockchain Üzerinde Olmayacak Bitcoin Fiyatı (BTC) kırılıma yaklaşıyor, 10.250 dolar kritik seviye Google’da ‘Bitcoin’ aramaları son 6 ayın en yüksek seviyesinde EOS 9% artışla 6,0040 seviyesinin üzerine çıktı Umut Tazeleme Vakti Geldi Mi?  SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu! MoneyGram, XRP yoluyla ödeme kanalları için yıl bitmeden yeni koridorlar açacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır