Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde
Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin’in fiyatı ayın son ticaret gününde, Çarşamba günü düştü ve düzenleme baskıları hakkında artan endişelerle beraber 2013 Aralık ayından beri en büyük aylık oransal düşüşünü yaşadı.

Bitcoin saat 12.01’de Bitfinex borsasında 10.215$’dan işlem gördü. Fiyatlar bu ay şimdiye kadar yaklaşık %25 kaybederek 2013 Aralık ayından beri en kötü aylık performansına imza attı.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto parası konumunda bulunan Ethereum Bitfinex borsasında 1.092,$ oldu, bu sırada Ripple XRP Poloinex borsasında 1,11$ oldu.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun kripto para borsaları Bitfinex ve Tether’i 6 Aralık’ta mahkemeye yolladığı haberlerinden sonra Bitcoin fiyatları Perşembe günü yeniden satış baskıları altına girdi.

Tether ABD Dolarlarını rezervde tutarak geniş para ticaretinin yapıldığı iddia edilen bir şirket, ancak asla bunu kanıtlamak için elinde bir delil olmadı.

Bu sırada, Facebook Salı günü kripto paraları içeren “finansal ürünleri teşvik eden ve sık sık yanıltıcı veya aldatıcı bağlantılı reklam uygulamalarını” yasaklayacağını duyurdu.

Kripto paralar hala dijital para dünyası tarihindeki en büyük hırsızlıklardan biri olan Coincheck soygununun etkilerini yaşıyor.

Japonya Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda Çarşamba günü kripto para hizmeti verme teklifinde bulunan şirketlerin geniş güvenlik adımları atması gerektiğini söyledi.

Japonya finans regülatörü bütün kripto para borsalarını inceleyeceklerini ve Coincheck’e standartlarını yükseltmesi gerektiğini söyledi.

Talep ve fiyatlardaki ardı arkası kesilmeyen güncel artış esnasında gelen hırsızlık dijital dövizler çevresinde düzenleme ve güvenlik endişelerinin artmasına neden oldu.

Birçok ülke kripto para ticaretinde göz açtırmıyor, Güney Kore’de, kripto para ticaretinde anonim banka hesap kullanımının yasaklandığı yeni düzenleme Salı günü hayata geçti. Düzenlemeler dijital dövizlerde para kaçakçılığı ve diğer yasa dışı faliyetleri önlemeyi hedefliyor.

Yeni kuralların uygulaması Güney Kore yetkililerinin bu ayın başında kripto para piyasaları hakkında verdiği karışık düzenleme mesajlarından sonra geldi.

Perşembe günü, ülkenin ekonomi bakanı hükümetin kripto para ticaretini yasaklama gibi bir planı olmadığını söyledi, böylece borsaları düzenleme fikri hükümetin bir acil durum planı olduğuna dair görüşleri desteklemiş oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Düşüyor, Son Dört Yılın En Büyük Aylık Düşüşünün Eşiğinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye Pazarına Giren Kuende İşte Bu Yüzden Bu Kadar Destek Görüyor! Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı! LongHash: Bitcoin yarılanması, madencilik faciasına yol açabilir Coinbase Listelenmesi Sonrası Tartışmalara Neden Olan Zcash, Düşüşe Devam Ediyor Yoğun Satış Baskısı Bitcoin’i 15 Ayın Dip Seviyesine Taşıdı Atomic Swap Özelliği, BitPay’e de Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır