Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kanada’da Yeni Taslak: Kripto Paralar Açığa Satılamasınlar!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kanada’da Yeni Taslak: Kripto Paralar Açığa Satılamasınlar!
Kanada’da Yeni Taslak: Kripto Paralar Açığa Satılamasınlar!

© Reuters.  © Reuters.

Kanada Yatırım Sanayi Düzenleme Örgütü (IIROC) ve Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, kripto para borsalarıyla ilgili yeni bir taslak hazırladılar. Bu iki kuruluş, bu borsalardaki açığa satış ve marjin ticareti gibi özelliklerin kaldırılmasını öneriyorlar.

Kanada’daki düzenleyiciler son birkaç aydır yerel kripto para sektöründe yaşanan gelişmeleri takip ediyor, bu gelişmeler hakkında bazı raporlar hazırlıyorlar. Kanada Yatırım Sanayi Düzenleme Örgütü ve Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, birkaç ay boyunca yaptıkları araştırmalar sonucunda sektörle ilgili yeni bir düzenleme taslağı hazırladılar.

Bu iki kuruluş, 14 Mart 2019 tarihinde Kripto-Varlık Ticaret Platformları İçin Önerilen Sistem adı altında yeni bir bildiri yayınladılar. Bundan yalnızca birkaç gün önce yayınlanan bu raporun giriş kısmında şöyle bir cümle yer alıyor:

“Blockchain gibi DLT teknolojileri her ne kadar faydalı olsalar da şu ana dek yaşanan olaylar, kripto paraların diğer varlıklara kıyasla daha riskli olduklarını gösteriyorlar.”

Kanada’daki bu iki kuruluş tarafından hazırlanan yeni taslakların bir şekilde yasa haline gelmesi halinde yerel yatırımcılar için kısmen zor bir dönem başlayabilir. Çünkü bu taslağa göre kripto para yatırımcıları bu varlıkları açığa satamamalı, bu varlıklar üzerinden marjin ticaret yapamalılar:

“Manipülatif veya kandırmaya yönelik faaliyetlerin risklerini azaltmak için bu platformların açığa satış gibi hizmetler sunmamalarını öneriyoruz.”

Açığa satış ve marjin ticaret gibi iki önemli ticaret hizmetinin ortadan kaldırılması, kripto para yatırımcılarının yalnızca ve yalnızca spot ticaret yapabilecekleri anlamına gelir ki bu da yatırımcıların ellerindeki imkanları epey kısıtlar.

Kanada’da Yeni Taslak: Kripto Paralar Açığa Satılamasınlar! isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kanada’da Yeni Taslak: Kripto Paralar Açığa Satılamasınlar! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’den 2020’ye ilişkin 3 öngörü ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin ve Libra Açıklaması! XRP analizi: Ripple tokeni yükseliş trendine devam eder mi? Binance’in CEO’su Changpeng Zhao: Sahte Raporlar Önemli! Matic Network Nedir ve Fiyatı Neden Yükseliyor? Enterprise Ethereum Alliance’a Yeni Bir Üye Katıldı: Smart Valor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır