Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Düşüşte, AB Raporu Kriptoların Yasaklanmamasını Söylüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Düşüşte, AB Raporu Kriptoların Yasaklanmamasını Söylüyor
Bitcoin Düşüşte, AB Raporu Kriptoların Yasaklanmamasını Söylüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Çarşamba günü hafif düşüş yaşadı. ABD yatırımcıları Bağımsızlık Günü ile ticarete ara verdi.

Bitcoin %0,65 değer kaybederek 6.557,00 dolardan işlem gördü.

Yapay para Aralık ayında 20.000 dolar yakınındaki yüksek seviyeden %70’den fazla düşüş yaşayarak değersizleşiyor. Dijital paralar son haftalarda, güvenlik ve düzenleme endişeleri arasında düşüş yaşamıştı.

Kripto paralar genel olarak sakinken, Salı günü 270 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 269 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,72 düşüşle 468,88 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %2,52 değer kaybederek 0,48467 dolar olurken, Litecoin %0,36 azalarak 86,012 dolar oldu.

Avrupa Parlamento’su bir raporunda, düzenleyici kurumlara kripto paraları yok saymamalarını veya engellememelerini tavsiye etti. 33 sayfalık rapor geçen hafta yayınlandı, dijital paraların diğer finansal enstrümanlar gibi görülmesinde ve düzenlemelerin yargı sınırları boyunca tek tip olması gerektiği konusunda ısrarcı oldu.

Rapora göre, “politikacılar ve düzenleyiciler yapay paraları (VCs) yok saymamalı veya yasaklama girişiminde bulunmamalı. İki uç uygulama da doğru değil.”

Dijital paraların popülaritesi arttıkça, küresel çapta düzenleyiciler kripto paraları nasıl düzenleyecekleri konusunda mücadele ediyor.

Diğer gelişmelere bakacak olursak, yılın ilk yarısında borsalardan çalınan para miktarı arttı. CipherTrace raporuna göre, 2018 yılında şimdiye kadar 761 milyon dolar çalındı. 2017 yılında ise 266 milyon dolar çalınmıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Düşüşte, AB Raporu Kriptoların Yasaklanmamasını Söylüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i Amerikalılar körüklüyor, Asya saatlerinde düşüyor Çarpıcı anket: Türkiye’de her beş kişiden birinin Bitcoin’i var! Analist İddialı: Bitcoin 100 Bin Doları Görecek! Bitcoin Yükseldikçe Piyasa Güçleniyor Bitcoin fiyat analizi: BTC gün içinde nasıl hareket edebilir? Jack Dorsey, Twitter’da BTC Kullanarak Satın Aldığı Ürünü Paylaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır