Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!
Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!

2/2
Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti!

2/2

Kriptokoin.com-Venezuela hükümetinin ülkedeki Bitcoin havale ödemeleri için ücret tahsil etme yönünde bir karar alma yoluna gittiği belirtiliyor. Bu adım, nakit sıkıntısı çeken Maduro yönetiminin, ülkede ekonomik kısıtlamalara gitmesinin ardından kendisini finanse etmek için farklı yollar aramaya devam ettiğini gösteriyor.

Maduro Gözünü Gelişen Bitcoin Piyasına Dikmiş Durumda
2019 Mart ayının başında Maduro rejimi, devlete ait bir kripto para havale hizmeti olan Patria’yı başlattı. Daha öncede kriptokoin.com tarafından bildirildiği üzere, hükümet ayrıca platformdaki tüm Bitcoin ve kripto para cinsinden havale ödemelerine yönelik yüzde 15 oranında ücret uyguladı.

Caracas Chronicles’a göre, söz konusu hamle, Venezuela hükümetinin ülkedeki büyümekte olan BTC havale piyasasından yararlanmak için bir pivot olduğunu gösteriyor.

Zorlu Koşullar
Boğucu ekonomik kısıtlamalar, hükümetin yurtdışında yaşayan vatandaşların Caracas’ta ve ülke genelinde yaşayan kendi akrabalarına BTC ve diğer kripto paralar aracılığıyla gönderdikleri fonlardan yararlanmak istediğini gösteriyor.

Patria platformu, gönderen kimseyi ulusal kimlik kartı ve doğum tarihi gibi tanımlayıcı bilgiler vermeye zorladığı için bazı kullanıcı gizliliği sorununu da gündeme getiriyor. Ayrıca, fonlar doğrudan alıcının cüzdanına girmiyor. Ödeme Patria tarafından kabul ediliyor ve alıcıya ödemeyle ilgili bir bildirim gönderiliyor.

Platformun Benimsenmesi
Müşteri, Bolivar’daki banka hesaplarına ödemeyi kolaylaştırmak için Patria web sitesini ziyaret etmek zorunda. Artan günlük enflasyon göz önüne alındığında, insanların Patria platformunu gerçekten benimsemeleri muhtemelen biraz zaman alacak.

Raporlar, USD ve Bitcoin’in giderek daha değersiz hale gelen Bolivar’a tercih edildiğini gösteriyor. 500 bolivarlık parayla dolu bir evrak çantası bugünlerde tuvalet kağıdı almak için yeterli bile değil.

Venezuela’da Bitcoin Eşler Arası Alım Satım İşlemleri
Bu arada, Venezuela’da BTC eşler arası (P2P) ticareti, 2019 Mart’ın ikinci haftasında düşüşün ardından yeniden toparlanma sürecine girmiş gibi gözüküyor. CoinDance’dan gelen veriler, 16 Mart’ta sona eren o haftadaki işlem hacminin 1.800’den fazla (yaklaşık 7.3 milyon Dolar civarında) olduğunu gösteriyor.

Elektrik Kesintileri
Kimileri elektrik kesintisi sırasında Bitcoin eşler arası işlem hacimlerinde meydana gelen düşüşe dikkat çekerken, kimileri de, insanların elektrik kesintisinin neden olduğu internet servisinin yetersizliği konusunda farklı çözümler bulduğunu söylüyor.

Bitcoin’e tahsis edilmiş bir subreddit hesabında, çok sayıda kişinin kripto para birimi ödemelerinde CoinTigo gibi SMS platformlarını kullanmalarından bahsediliyor. Bununla birlikte, kredi / banka kartı hizmetleri, ülkenin yüzde 70’inden fazlasını etkileyen elektrik kesintisi nedeniyle tamamen durmuş durumda.

Daha önce kriptokoin.com tarafından bildirildiği üzere ABD hükümeti Visa (NYSE:V) ve Mastercard (NYSE:MA) ile yapılan ödemelerle ilgili olarak Venezuela’da kısıtlamaya gitmiş durumda. Böyle bir hamlenin, ülkede BTC’nin kabul edilme düzeyine yönelik olarak derin etkilerin söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Maduro Gözünü Bitcoin’e Dikti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CBOE ve CME’nin Bitcoin Vadelilerinin Hacmi, Kurulduğu Günden Bugüne En Düşük Seviyelere Geriledi Facebook’un Kripto Parası Libra’ya Günlük 1 Milyon Dolar Ceza Kesilebilir! Ripple yöneticisi: XRP ve diğer kripto varlıklarda kritik eşik yaklaşıyor Kripto Para Şirketlerinden Zwoop İflasla Karşı Karşıya Ödeme Devi Western Union, Bir Kripto Para Cüzdanı İle Ortaklık İmzaladı! Bitfinex borsası kendini Crypto Capital kurbanı ilan etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır