Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir
Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasalarındaki Bitcoin dominasyonu her geçen gün biraz daha düşerken, yedi aydan bu yana ilk kez, Bitcoin dominasyon oranının yüzde 50’nin altına düşmesi ihtimal dahiline girmiş durumda.

Coin Market Cap’ten alınan ve bu yazının kaleme alındığı dakikalarda elde edilen verilere göre, piyasalardaki Bitcoin dominasyonu yüzde 50,9’a kadar gerilerken; bu rakam Mart 2017’de kaydedilen yüzde 50.54’den sonra en düşük rakamlardan birisi haline geldi.

2017’den önce yüzde 70’lere varan Bitcoin dominasyon oranları daha sonraki süreçlerde birçok alt koinin ciddi çıkş yakalaması ve o dönem süre gelen ICO çılgınlığının da etkisiyle ciddi bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki, Ocak 2018’de, yani kripto para piyasalarının altın günlerini yaşadığı dönemlerde- Bitcoin dominasyonu yüzde 32’lere kadar inmişti.

Ancak geride bıraktığımız yılın Ağustos ayından bu yana Bitcoin dominasyonu hep artarak seyretti ve o günden bugüne yüzde 50’nin altına bir daha düşmedi.

Bitcoin dominasyonunun düşmesi ve fiyatların görece aynı segmentte kalması, paranın az da olsa alt koinlere aktığını gösteriyor. Özellikle son dönemde Binance Coin, Enjiv ve Litecoin gibi kripto paraların yakaladığı dramatik yükselişler de, bu durumu doğrulayan bir başka etmen olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte Bitcoin dışı kripto paraların total hacimlerinde de yüzde 3’lük bir artış var.

Bakalım önümüzdeki dönemde Bitcoin dominasyonu nasıl değişecek ve piyasa bundan nasıl etkilenecek?

Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsası Huobi, Japonya’daki İşlemlerine Resmen Başladı! Bitcoin Fiyat Analizi 1 Ocak – 27 Şubat Zurcoin Kurucusu: Kripto Para Borsaları Piyasayı Manipüle Ediyorlar Güney Kore Hükümeti E-Oylama Sistemi İçin Blockchain’i Deneyecek Çek Başbakandan Muhalefet Partisine Sert Çıkış: Devlet Mülkünde Bitcoin Madenciliği Yapıyorsunuz 26 Fransız Şirketi ve 5 Banka, R3’ün Corda Blockchain Ağı Tabanlı KYC Denemesini Tamamladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır