Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’de Kripto Paraların İhtiyaç Duyduğu Yasa Tasarısı Kongreye Sunuldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’de Kripto Paraların İhtiyaç Duyduğu Yasa Tasarısı Kongreye Sunuldu
ABD’de Kripto Paraların İhtiyaç Duyduğu Yasa Tasarısı Kongreye Sunuldu


ABD Kongresi’nin iki üyesi, kriptoya çok ihtiyaç duyulan düzenleyici netliği verecek yeni bir yasa tasarısı sundu. Token Sınıflandırma Yasası, dijital token’ın menkul değer (security) olarak sınıflandırılmaması gerektiğini ileri sürüyor.

Bu tasarı, Ohio Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Warren Davidson ve Florida’yı temsil eden bir Demokrat olan Darren Soto’nun taraflılığının eseri. Tasarı, menkul değerlerin artık dijital token’ların sınıflandırılması ve düzenlenmesi ile ilgili olmaması gerektiğini öne sürüyor.


Kripto Paralar İnternetin İlk Zamanlarına Benzetildi
Davidson’a göre, “İnternetin ilk zamanlarında Kongre, kesinliği sağlayan yasaları geçirdi ve piyasayı aşırı kurallaştırmaya karşı direndi. Bizim amacımız ise Amerika’nın ekonomisi ve bu yenilikçi alanda Amerikan liderliği için benzer bir kazanım elde etmek.”

ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) genellikle menkul kıymetleri yatırım sözleşmesi içeren bir şey olarak yönetti. Hatta bu hükme göre “bir kişi parasını ortak bir girişime yatırır ve yalnızca üçüncü bir tarafın veya destekleyicinin eforlarından kar bekler.” Fakat kriptolar bulundukları platformdan dolayı farklı. Çünkü bu platformlar değer katmaya dayalı ve geliştirebilir. Genellikle bir aracı olmadan da işlem görülebilir.

Bu durum kripto düzenlemesini etkileyen tek mesele olmasa da neyin değer olup olmadığı büyük bir tartışma konusu. Yılın başlarında bir SEC üyesi tarafından yapılan yorumda Bitcoin ve Ethereum’dan menkul değer değil de mal olarak bahsedilmesi önemli bir fiyat rallisine yol açmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post ABD’de Kripto Paraların İhtiyaç Duyduğu Yasa Tasarısı Kongreye Sunuldu appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’de Kripto Paraların İhtiyaç Duyduğu Yasa Tasarısı Kongreye Sunuldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kore’nin En Büyük Telefon Şirketi, Blockchain Platformunu Tanıtacak Önemli Gelişme: SEC Ertelerken, Bitcoin ETF’si Japonya’da Alıcılarını Buluyor! Şant Manukyan: Bitcoin şu anda kendini ispat noktasında Roger Ver, Kripto Para Sektörünün İhtiyaç Duyduğu ‘Mikro İşlemler’ Teknolojisi ile İlgili Konuştu Tayvan Olumlu Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemelerine Devam Ediyor – Yeni Bir Kripto Dostu Ülke Mi Doğuyor? Tron bazlı DooTron merkezsiz uygulaması dolandırıcılık çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır