Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin dibi gördü ama sevinmek için erken

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin dibi gördü ama sevinmek için erken
Bitcoin dibi gördü ama sevinmek için erken

© Reuters. © Reuters.

Geçtiğimiz yıl neredeyse 20.000 dolara çıkan fiyatının ardından Bitcoin dibi gördü diyebiliriz. Geçtiğimiz Cuma günü ulaşılan 3.205 dolarlık değer Bitcoin’de yeni dip olarak tescil edilmişe benziyor.

Bitcoin dibi gördü Bugün akşam saatlerine doğru Bitcoin Bitfinex borsasında 4.043 dolar değerini gördü. Bu da demek oluyor ki Bitcoin 5 günde %25 değer kazanmış durumda. Yazı yayına hazırlanırken fiyatlar zirve değerinden biraz gevşeme yaşamış ve 3.942 dolara kadar düşmüştü.

Bloomberg analisti Mike McGlone’un tabiriyle Bitcoin piyasasında indikatörler aşırı satım uyarıları vermeye başlamıştı. Haftalık grafikteki RSI değerinin aşırı düşmüştü; yani satıcıların artık gidecek yeri kalmamıştı. Geri dönüş zaten bekleniyordu ve sonunda piyasalar biraz nefes almayı başardı.

(İlgili: Kripto paralar haftasonundan bu yana yüzde 28 toparlandı – Waves ve Stratis uçuyor)

McGlone 2018 yılı Bitcoin dip değerini geride bıraktığımızı düşünüyor. Lakin devamında karamsar bir öngörüsü var:

“2019 başlarında daha düşük bir dip seviyesi göreceğiz.”

Futbol terminolojisinde şaka yollu kullanılan bir tabir vardır. “Tehlikeyi golü yiyerek savuşturduk.” 15 Kasım’dan yani BTC 6.000 dolar desteğinden aşağı keskin bir şekilde kırdıktan bugüne kadar olan süreci bundan daha iyi anlatan bir tabir olamazdı. Her geçen gün bir diğerinden daha karamsar ilerleyen yaklaşık 32 günlük sürecin sonunda BTC fiyatı neredeyse yarı yarıya değer kaybetmiş oldu.

Binance’dan 10 Yeni BorsaBu yıl yaşanana şiddetli değer kayıpları sektörün simge isimlerini pek korkutmuşa benzemiyor. Bu minvalde bugün Binance önümüzdeki yıl içinde 10 tane fiat-kripto borsası açacaklarını duyurdu. Bildiğiniz gibi Binance sadece kripto-kripto işlemlere izin veriyor. Paritelere yerel para birimlerinin de eklenmesi daha çok müşteriyi sektöre çekecektir.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Bloomberg’e verdiği bir demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Hiçbir planımızda değişiklik yok. Önceden neyi nasıl planlamışsak aynı planlar üzerinde sadık kalarak yolumuza devam ediyoruz. Hatta daha saldırgan daha agresif bir politikamız olduğunu belirtmek isterim.”

(İddia: “Binance Ripple’ı baz para olarak yakında ekleyebilir)

Not: Yazı yatırım tavsiyesi ve sorumluluk barındırmaz.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin dibi gördü ama sevinmek için erken - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak Sıcak Gelişme: LedgerX, fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için henüz onay alamamış Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu Kripto Para Piyasasında Ani Hareketlilik – Bitcoin 4.600 Dolara Dayandı! Bitcoin Ağını Çökertebilecek Olan Yazılım Hatası Çözüldü Bitcoin ve Ripple için çöküş uyarısı ve SEC’in ilk kararı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır