Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Alibaba Alt Kuruluşu, KOBİ’lere Blockchain Hizmet Yardımı Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Alibaba Alt Kuruluşu, KOBİ’lere Blockchain Hizmet Yardımı Yapacak
Alibaba Alt Kuruluşu, KOBİ’lere Blockchain Hizmet Yardımı YapacakDünyaca ünlü e-ticaret devi Alibaba (NYSE:BABA) firmasının alt kuruluşu olan Ant Financial, KOBİ‘lere blockchain tabanlı yeni bir hizmet sağlamayı planlıyor. Firma başkan yardımcısı Jiang Guofei‘nin yaptığı açıklamaya göre, Ant Financial, blockchain tabanlı bir ortaklığın yanı sıra, blockchain Backend as a Service (BaaS) hizmeti de başlatacak.

Jiang’a göre, söz konusu program piyasaya çıktığında, blockchain tabanlı KOBi’lere yeni uygulamalar üretmelerinde ve geliştirmelerinde yardımcı olacak. Dün yapılan Ant Technology Exploration Conference (ATEC) esnasında konuşan Jiang, Ant Financial’ın blockchain teknolojisini halka açacağını da müjdeledi.

”Geçtiğimiz iki yıl içerisinde, Ant Financial blockchain konusunda iki alanda çalışmalar yaptı. Bunlardan birisi teknolojiyi geliştirmek, diğeri de bunu halka açıp blockchain uygulamalarının ticarileştirilmesini hızlandırmak oldu.”

Ant Financial şu sıralar blockchain ile ilgili patentler konusunda uluslararası açıdan iyi bir yere sahip. Firmanın elde ettiği patentler arasında akıllı sözleşmeler, gizlilik korumaları, konsensus mekanizmaları, zincirler arası işlemler ve güvenilir işlemcilik gibi alanlar bulunuyor.

Ant Financial bunun yanı sıra sadece ülke içerisinde değil, ülke dışında da adımlar atmakta. Firma geçtiğimiz aylarda Filipinler menşeli GCash platformu ile ortaklık imzalamıştı. İkili, ülkeler arası havale bağlantılarını blockchain ile kuracak.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisi olmanın yanı sıra, ödeme platformu konusunda da büyükler arasında olan Alibaba, AliPay uygulamasını blockchain ile güçlendirmek istiyor ve son zamanlarda blockchain ile alakalı çok fazla girişimde bulunuyor. Zaten Ant Financial da bir bakıma Alibaba’nın blockchain şubesi gibi bir oluşum.

Alibaba Alt Kuruluşu, KOBİ’lere Blockchain Hizmet Yardımı Yapacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Alibaba Alt Kuruluşu, KOBİ’lere Blockchain Hizmet Yardımı Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Trump’ın Golan Tepeleri Kararı Sonrası Dolar ve Euro’da Son Durum Lider Bitcoin borsasının Santander Bank ile ilişkisi sonlandı mı? Bitcoin Yakında Multi Trilyon Dolarlık Bir Varlık Sınıfı Olacak İddiası Bitcoin, ödeme devi Mastercard’ı geride bırakmaya çok yakın Sınıf-Eylem Suit Hedefleri Bankaya Açtığı Davayı Kazanan QuadrigaCX Borsasının Fonları, Hala İade Edilemiyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır