Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Destekleyen Ödeme Firması Square, Yahoo Tarafından Yılın Finans Şirketi Seçildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Destekleyen Ödeme Firması Square, Yahoo Tarafından Yılın Finans Şirketi Seçildi!
Bitcoin Destekleyen Ödeme Firması Square, Yahoo Tarafından Yılın Finans Şirketi Seçildi!Yahoo (NASDAQ:AABA) tarafından yayınlanan bir bildiriye göre, Bitcoin ödemesi de destekleyen ABD tabanlı ödeme firması Square (NYSE:SQ), yılın Yahoo Finance şirketi seçildi.

Yahoo Finance’nin aktardığına göre, geçtiğimiz 2009 yılında Jim McKelvey ve Twitter’ın ünlü ismi Jack Dorsey tarafından kurulan 26 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip olan şirket, 14 Aralık tarihine kadar %72 civarında hisse senedi değeri artışı yaşadı  ki söz konusu hisseler Eylül ayına kadar %170 artış yaşamış olmasına rağmen daha sonra ufak bir düzeltme geçirdi.

Daha önce de çeşitli zamanlarda gündeme gelen Square, 2017 yılının Kasım ayında 3 milyon Square Cash App kullanıcısı için BTC trading seçeneği sunacağını açıklamıştı. Söz konusu açıklama Square’in borsa değerinin sadece beş gün içerisinde 1 milyar dolara sıçramasına neden olmuştu. Şirket kendi müşterileri için geçtiğimiz Şubat ayında daha fazla ABD eyaletinde Bitcoin trading seçeneği sunduğunu açıklayınca, şirketin değeri yeniden ufak bir artışa geçti.

Cash App yöneticisi Brian Grassadonia, Yahoo Finance kaynağına yaptığı açıklamasında hisselerdeki değer artışının şirketin BTC desteği açıklamasından kaynaklı olmadığını vurgulasa da, bu kararın firmanın ”tarihsel olarak oldukça stresli, karışık ve zorlayıcı olan finansal araçlara erişimi demokratikleştirme” düşüncesinden dolayı verildiğini ifade etmişti.

Square geçtiğimiz Kasım ayında 2018 yılının üçüncü çeyreği boyunca 43 milyon dolarlık kazanç elde etmiş ve önceki çeyreğe göre 8 milyon dolarlık artış olduğunu göstermişti. Aynı ay Square’in piyasa hacmi, kurucu Jack Dorsey’in CEO’luğunu yaptığı Twitter’ın piyasa hacmini de geçmişti.

Bitcoin Destekleyen Ödeme Firması Square, Yahoo Tarafından Yılın Finans Şirketi Seçildi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Destekleyen Ödeme Firması Square, Yahoo Tarafından Yılın Finans Şirketi Seçildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance’e saldırı: 40 milyon dolarlık kayıp Kucoin, 8 Projeyi Daha Borsadan Çıkarıyor! Ünlü piyasa analistinden korkunç Bitcoin tahmini Büyük cüzdanlar Bitcoin’de 175 milyon dolar taşıdı İngiltere, AB’den resmen ayrıldı: Bitcoin için ne getirecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır