Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Çin’li yatırımcıların aşırı satış baskısından dolayı düşüyor.

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Çin’li yatırımcıların aşırı satış baskısından dolayı düşüyor.
Bitcoin Çin’li yatırımcıların aşırı satış baskısından dolayı düşüyor.

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Çin’li yatırımcıların yaptığı aşırı satış baskısının da etkisiyle belki günlerdir can çekişiyor. Çin kripto piyasasını etkileyen bir faktör. Kullanıcı sayısı ve hükümetin yaklaşımları açısından gündemden hiç düşmüyor.

Bitcoin Çin’li yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor mu?Bitcoin Çin’li yatırımcıların ilgisini 2017 deki zirvesindeyken çekmişti. Çin hükümeti bu dünyaya karşı bir tavır içine girmiş ve suçlamalara maruz kalmıştı. Soradan bu yaklaşım epeyce değişime uğradı.

Kripto odaklı bir yayın olan Box Mining’den Michael Gu ile Genesis Block baş yatırımcısı Charles Hong kong kripto dünyası hakkında bir söyleşi yaptılar. Bakalım uzak doğuda neler oluyor?

Çok ilginçtir ki Charles ‘a göre oyle bir ayı ortamı yok oralarda, özellikle Beijing’in Bitcoin ile ilgili düzenleyici faaliyetleri açısından bakılınca.

(Bitcoin ayı piyasası devam edebilir ancak.. adlı yazımız ilginizi çekebilir)

Gu kripto dünyasında çok iyi tanınan bir yorumcu. Charles’a şöyle ilginç bir soru yöneltiyor:

Acaba Çinli yatırımcılar kripto piyasasının son çöküşünde önemli bir etken olmuş mudur?Beijing tarafında zorlanan Bitcoin karşıtı düzenlemelerle çelişen bir açıklama geliyor bu soruya karşılık. Charles kendi firmasının en güçlü yanlarından birsinin de devlet kurumlarında gelen akış olduğunu söylüyor. Charles’ın firması Genesi Block Çinli kuruluşlarla ve müşterilerle iş ilişkilerini devam ettiriyor. Şaşırtıcı oranda çok varlıklı kişilerin yurt dışı hesaplarına erişim yaptıklarını ve Genesis ile işbirliği içinde olduklarını söyleyerek Çindeki bu piyasa ile ilgili alınan önlemlerin aslında çok da derinden olmadığını ekliyor.

(Çin sürpriz Bitcoin kararı ile şaşırttı..adlı yazımızı okumak için tıklayınız)

Çin hükümetinin kripto odaklı sosyal medya hesaplarını ve fiziksel etkinlikleri yasaklama hareketi çok sert gibi gelebilir ancak şu bir gerçek ki Çin dünyanın en çok likidite OTC’ye dayanan kripto para piyasasıdır. İlginç olan bir şey daha var bunlar hükümetin gözü önünde olmuyor aslında ama yerel düzenleyiciler gizli kapaklı yapılan işler içinde öyle yeterli önlem alma çabasında değiller.

Boxmining Den Michael bu konuyla ilgili olarak kendi bilgilerini de ekleyerek şöyle cevap veriyor:

“neler olup bitiyor haberleri yok o zaman, ama bu konu hakkında da konuşmuyorlar. O yüzden bu medya yasağı var. Çin ile ilgili bu kouda konuşacak çok az kişi var. Şimdi bu konu bir tabu ve bir çok da fon var…(bu konuda konuşmak istemiyor) sonra da doğu ve batı arasındaki ayrım gittikçe büyüyor çünkü herkes Çin in kripto dünyasının içinde olmadığını düşünüyor.”

Charles da aynı görüşde olduğunu söylüyor ve OTC platformlarında ne kadar sermaye döndüğünü ölçmenin zor olduğundan bahsederek kripto alanında Çinin çok büyük bir piyasa olduğunu ekliyor ve aslında açıkcası Kore de öyle.

İşte şimdi Bitcoin alma zamanı!Genesis Block temsilcisi kripto piyasasıyla ilgili konuşmasının devamında, bir-iki bin civarında satış emri var, çok da fazla sayılmaz aslında, ama likidite eksikliği yüzünden piyasayı çok çabuk boşaltabilir. Bitcoin Cash forkunun bu son yaşananların nedeni olma ihtimalinin kuvvetli olduğunu ekleyen Charles devam ediyor” haydi bitcoin toplamaya”…

Bitcoin’in daha da güçleneceği ile ilgili yazımız için tıklayınız

Piyasa düşüyor bitcoinlerimi satmalı mıyım adlı yazımız ilginizi çekebilir

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Çin’li yatırımcıların aşırı satış baskısından dolayı düşüyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy: Bitcoin Asla 3.000 Dolara Düşmeyecek! Dev ortaklık: Ripple (XRP), Avrupa’nın en büyük ödeme sistemi Mollie’ye eklenebilir Büyük İddia: Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Bitcoin Kasım Ayında Çok Farklı Bir Trend Gösterebilir. Venezuelalılar Bitcoin’in bankalardan daha iyi olduğunu iddia ediyor; Karartmaya rağmen BTC ayakta kaldı Milyonlarca Geleneksel ATM’yi Kripto Para ATM’sine Dönüştürecek Gelişme!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır