Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Borsası Poloniex Bazı Ülke Vatandaşlarına Kapılarını Kapattı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Borsası Poloniex Bazı Ülke Vatandaşlarına Kapılarını Kapattı!
Bitcoin Borsası Poloniex Bazı Ülke Vatandaşlarına Kapılarını Kapattı!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin borsası Poloniex yargı ile başı dertte olan kullanıcılar ve bazı ülke vatandaşlarına borsanın kapılarını kapatıyor. Kripto para borsalarının güven sorunu kaygıları taşımalarının bu tür adımların atılmasını sıklaştırması ihtimaller arasında olabilir mi dersiniz?

Bitcoin Borsası Poloniex Kimlere Kapıların Kapatıyor?Bitcoin Borsası Poloniex web sitesi üzerinden kullanıcı kısıtlamaları ile ilgili bir açıklama yaptı. 18 Ekim tarihli açıklama şöyle:

“Poloniex tarafından sunulan hizmetler ve websiteleri şu ülkelerde yaşayan vatandaşlara kapılarını kapatıyor: Çin, Almanya, Pakistan, Amerika New Hampshire bölgesi, New York veya Wahington, Vietnam ve şirketin tüzüğünün ilgili 37. maddesinde belirtilen diğer Sınırlı Bölgeler”

37.madde de belirtilen diğer detaylarda ise yargı tarafından kara listeye alınan kullanıcılara ek olarak şu ülkelerde ikamet edenlerde yasaklanmış durumda: Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye ve Amerika, İngiltere ve Avrupa Birliğinin yaptırım uyguladığı diğer ülkeler. Bu ülkelerde yaşayanların site hizmetlerinden yararlanamayacağı belirtiliyor.

Kullanıcıların ayrıca bu bölgelerden bir kişi ya da kuruma para göndermesi de yasaklar arasında.

Poloniex borsası New Hampshire, Washington ve New York kullanıcılarını 2017’den beri zaten engellemiş durumda. Ancak diğer bölge yasakları yeni alınmış bir karar. Karar 18 Ekimden itibaren yürürlüğe girdi ve hemen yeni üye olan kullanıcıları kapsama alanına aldı. Ancak halihazırdaki kullanıcıların 18 Kasıma kadar süresi var.

Kullanıcı kısıtlamaları arasında, borsa hesap açma işlemini reddetmek, hesapları askıya almak, birden fazla hesabınız varsa konsolide etmek veya hesabınızı sonlandırmak gibi işlemlerden bir yada daha fazlasını uygulama hakkını saklı tutmak var. Aynı zamanda hizmetlerin herhangi bir zamanda ve herhangi bir özelliğini haber vermeksizin değiştirme, askıya alma veya durdurma hakkını da saklı tutuyor.

Bu Poloniex borsasının ilk kez uyguladığı bir yaptırım değil. Ağustos 2017 de de böyle bir duyuru yapmış ve arkasından topa tutulmuştu.

Şimdi de doğrulanmamış hesaplrın dondurulduğu belirtilip kullanıcılardan ya hesaplarını doğrulamaları ya da hesapların askıya alınacağının duyurulmasının ardından tartışmalar başladı.

Ne tesadüftür ki, bu açıklama Goldman Sachs (NYSE:GS) destekli Circle Ltd şirketinin Poloniex’i satın almasından bir ay sonra gerçekleşti.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Borsası Poloniex Bazı Ülke Vatandaşlarına Kapılarını Kapattı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bithumb Geçen Yıl 180 Milyon Dolar Kaybetti Visa, Blockchain Temelli Sınır Ötesi Ödeme Ağını Kullanıma Sundu Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Bu Bitcoin Borsası Aniden Kapandı Bitcoin 4 Bin Dolar Seviyesini Geçti, Piyasa Yeşile Büründü Ripple’ın Son Ortaklık Anlaşmaları Boğa Koşusunu Kaçınılmaz Kılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır