Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Boğa Desenleri Çiziyor: Ama Analiste Göre Bu Seviyeler Kırılma Noktaları!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Boğa Desenleri Çiziyor: Ama Analiste Göre Bu Seviyeler Kırılma Noktaları!
Bitcoin Boğa Desenleri Çiziyor: Ama Analiste Göre Bu Seviyeler Kırılma Noktaları!

2/2


2/2

Coindesk analisti Omkar Godbole’e göre, Bitcoin’in (BTC) iki haftalık en yüksek seviyesinden küçük gerilemesi, 4.140 dolar değerindeki ana engelin üstündeki kırılmaya neden olabilir.

Bitcoin 4 bin doların altına geriledi: Peki bu bize neyi gösteriyor?
Piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi, -24 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyesi olan- 20 Aralık’ta teyit edilen kısa vadeli yükseliş tersini doğrulamak için 4.090 dolara yükseldi. Buna rağmen Omkar Godbole’e göre, pozitif momentum son 36 saatte hafifçe zayıfladı. BTC, yazım sırasında 4.062 dolardan el değiştiriyor ve dün 4.000 doların altına geriledi.

Bununla birlikte analiste göre, iki haftanın en yüksek seviyesinden yüzde 3 düzeltme, teknik tablolara bir boğa bayrağı çizdi. Basitçe söylemek gerekirse, desen sıklıkla bir rallide bir duraklamayı temsil eder ve önceki yükseliş hareketini hızlandırabilir. Bu nedenle analiste göre, fiyatların geri çekilmesinin ters baş-omuz kırılma ihtimalini 4.140 doların üstüne çıkardığını söylemek güvenli görünüyor.


4 saatlik grafik
Analiste göre bu seviyeler, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor
BTC, 4 saatlik grafikte bir boğa bayrağı paterni oluşturdu: Yükselişin devam etmesi kurulumu. Analiste göre, bayrağın üst kenarının üstünde 4 saatlik bir kapanış, şu an 4.005 dolar seviyesinde. Bu Omkar Godbole’e göre, 6 Ocak’ta başlayan rallide canlanma olduğunu gösteriyor ve kapıları 4.340 dolara açıyor.

Temel olarak bayrak patlaması, 4.140 dolar boyun çizgisinin üzerinde ters baş-omuzlar kırılmasıyla sonuçlanabilir. Daha da önemlisi analiste göre, 3.566 dolar, 3.629 dolar ve 3.753 dolar seviyesinden yüksek seviyeler, boğaların kontrol altında olduğunu gösterir. Bu nedenle bayrak direncini geçmek zor bir iş olmamalı.


Günlük grafik

Yukarıda görüldüğü gibi BTC, 5-13 günlük hareketli ortalamaların (MA) desteğini alıyor. Bu analiste göre, yukarı eğimli ortalamalarla belirtilen kısa vadeli boğa kurulumunu onaylıyor. 14 günlük Göreceli Güç Endeksi, 50.00’ın üzerinde yükseliş bölgesinde seyrediyor ve fiyatlar 50 günlük MA engelinin üzerinde kabul görmüş görünüyor.

Omkar Godbole’e göre, Bitcoin şimdi bu seviyelere dikkat etmeli!
Coindesk analisti Omkar Godbole’e göre, BTC’nin mevcut görünümü ve karşılaşabileceğimiz senaryolar şu şekildedir:

  • Bir boğa bayrağı kırılması, doğrulandığı takdirde, ters baş-omuz boyun çizgisi seviyesinin 4.140 doların üzerinde bir kırılma sağlayabileceğini gösterebilir.
  • 140 ABD dolarının üzerindeki bir artış, ters baş-omuzların yükselişinin tersine döneceğini (yükseliş-yükseliş piyasasından geçiş) doğrular ve BTC 5.000 dolarlık psikolojik engel seviyesini geçebilir.
  • BTC, 3.566 dolar seviyesinin altına düşer ve “boğa paternini” ihlal ederse ayılar sertleşebilir.

Ayrıca Kripto Anne’si kripto paraların kalıcı olması gerektiğini söylerken, hükümetlerin kripto para sektörüne yönelik düzenlemelerinin teknolojiyi kısıtladığını ve bunun yerine yapıcı düzenlemeler konulması gerektiğini ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin Boğa Desenleri Çiziyor: Ama Analiste Göre Bu Seviyeler Kırılma Noktaları! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Boğa Desenleri Çiziyor: Ama Analiste Göre Bu Seviyeler Kırılma Noktaları! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP Uçmaya Devam Ediyor: Sebep Ne? Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde Hindistan Polisi ”Kim Milyoner Olmak İster” Benzeri Kripto Para Sahtekarlığına Son Noktayı Koydu! Chris Burniske kripto paralardaki krizin nedenlerini anlattı Ana akım medya Bitcoin’in öldüğünü söylüyor: Peki satın alma zamanı mı? 31 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC’de kademeli yükseliş devam edecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır