Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SWIFT Ripple’a Karşı, Savaş Kızışıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SWIFT Ripple’a Karşı, Savaş Kızışıyor!
SWIFT Ripple’a Karşı, Savaş Kızışıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Genellikle SWIFT olarak bilinen Dünya Bankalar Arası Finansal İletişim Topluluğu yaptığı basın açıklamasında, Ripple gibi blok zinciri şirketlerle rekabet etme adına önde olmak çabasının bir göstergesi olarak entegre edilmiş bir gpi ödemeleri hizmet çözümünün başlatıldığını duyurdu.

SWIFT Blok Zincirine Yöneliyor
SWIFT şimdilerde “ödeme sürecinde verimliliği önemli ölçüde artıracak” ve sonuçta SWIFT ağı genelinde yer alan 10.000 bankanın tamamının kullanımına sunulacak olan yeni bir entegre ve etkileşimli hizmetin temelini oluşturmak için blok zincirine yöneliyor.

SWIFT’in, Ripple gibi blockchain şirketleri tarafından sunulan zorlukların üstesinden gelebileceğini göstermek istediği son derece açık. Bunu yaparken de kendi hizmetlerindeki eksikliklere değiniyor, bu sorunlar üzerinde saptama yapıyor ve ilerlemeler kaydetmeye çalışıyor.

Basın bülteninde ayrıca pilot uygulamanın, paranın son olarak gönderildiği bankalarda yer alan ve bu hizmetten yararlanan hesapların bilgilerini herhangi bir sorun çıkmadan kontrol etmek için bankaların SWIFT üzerinden API çağrıları gönderip almalarına imkan vereceği belirtiliyor. Bu durum, bankaların herhangi bir yanlış veya eksik bilgiyi hızla düzeltmesine, gecikmeleri ve maliyetleri düşürmesine olanak sağlayacak.

SWIFT Pazarlama Kurulu Başkanı Luc Meurant, SWIFT gpi’nin zaten birçok banka ve şirket için hızlı ve problemsiz bir sınır ötesi ödeme deneyimi yarattığını söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“Ancak burada, başlangıçta doğru bilgilerin sağlamasını yaparak çok daha hızlı bir şekilde yapılabilecek ödemelerin var olduğunu biliyoruz. Bu yeni kapasitenin aynı ödeme mesaj kanalına yerleştirilmesi neticesinde, binlerce banka ortaya çıkan randımandan faydalanacak ve böylece biz, 2020’de gpi’nin evrensel uygulamasına doğru ilerlerken, finansal hizmetler endüstrisi de bir bütün olarak ileriye taşınmış olacak.

Pilot Uygulama Şimdilik 14 Büyük Bankada
SWIFT, şu an pilot uygulamanın mevcut hata bulma projesinde yer alan 14 büyük bankada uygulamaya konulduğunu açıkladı.

SWIFT’e doğrudan bir tehdit olarak, Ripple sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda daha ucuz, daha hızlı ve daha verimli bir teknolojinin bulunduğunu kanıtladı. Ripple’in planının SWIFT ile rekabet etmek ve SWIFT’in tüm kusurlarını irdelemek olduğunun altı çizildi.

Ripple Meydan Okuyor
Ripple’ın baş pazar stratejisti Cory Johnson, son zamanlarda yapılan bir video röportajında, Ripple’ın “Ripple’ın SWIFT’in yerini almak anlamına geliyor” diyerek SWIFT’e yetişip onu geçmeyi planladıklarını net bir şekilde açıklıyor.

Johnson, daha önce Ripple’in xCurrent özelliğini kullanmaya başlamış olan Santander (MC:SAN) dahil olmak üzere en az 100 SWIFT bağlantılı banka olduğunu ve nihayetinde müşterilerin daha hızlı transferi daha az maliyetle yapacakları bir opsiyona katılarak tercihte bulunacakları ve bu tercihin de kasinlikle Ripple ve XRP olacağını söylüyor.

SWIFT’in bir numaradaki yerini koruyup koruyamayacağını ve Ripple’ın SWIFT’i en sonunda geçip geçemeyeceğini zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post SWIFT Ripple’a Karşı, Savaş Kızışıyor! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SWIFT Ripple’a Karşı, Savaş Kızışıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg’in Yeni Bitcoin Fiyat Tahmini, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Litecoin, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Wells Fargo: Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu! ICO’lar Neden Yasaklanıyor? Yatırım Yapmadan Bilinmesi Gerekenler Yeni Haftanın İlk Gününde, Piyasa Kırmızıya Boyandı: Ciddi Düşüşler Var Bitcoin Düşüşe Geçti Bitcoin ve Yuan arasındaki ters korelasyon, rekor seviyelerde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır