Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Aylık Bazda Düşüşünü, Aralık’ta da Sürdürdü, 7 Yılın En Kötü Serisini Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Aylık Bazda Düşüşünü, Aralık’ta da Sürdürdü, 7 Yılın En Kötü Serisini Yaşadı
Bitcoin, Aylık Bazda Düşüşünü, Aralık’ta da Sürdürdü, 7 Yılın En Kötü Serisini YaşadıBitcoin’de yaşanan düşüş ile ilgili her gün yeni bir tarihi istatistik karşımıza çıkıyor. 2018 yılında genelde yaşadığı düşüşler ile gündemde yer eden Bitcoin, Aralık ayını da, bir önceki aya göre düşüşle kapattı. Bu yaşanan düşüş serisi ise, Bitcoin’de son 7 yıldır yaşanan en fazla üst üste aylık düşüş serisi rekorunu kırarken, piyasayı 2019’da nelerin beklediği ise büyük bir merak konusu.

Bitcoin fiyat indeksine göre, Aralık ayını 3 bin 689 dolarda kapatan Bitcoin, bir önceki Kasım ayının son günü olan 30 Kasım’da 4.241 dolardı. Yani bu rakamlara bakıldığında, Bitcoin Aralık ayının başından sonuna kadar yüzde 13’lük bir düşüş yaşadı.

Yaşanan bu düşüş, Bitcoin’de son 5 aydır üst üste geliyor. Yani bir başka deyişle, son 5 aydır; Bitcoin değeri, ayın açılış günü; kapanış gününden yüksek oluyor.

Bu süre gelen 5 aylık düşüş serisi, Bitcoin tarihinin ise en uzun serisi olarak akıllarda yer edecek. Daha önce, Kasım 2011’de 20 dolardan işlem gören BTC, ondan önceki 5 ayda da aylık bazda sürekli olarak düşüş yaşamıştı.

O düşüşün ardından ise, BTC’de ciddi bir toparlanma olmuş ve lider kripto para Aralık 2011’de yüzde 59’luk bir artış yaşamıştı. O ralli ise, Kasım 2013’e kadar devam etmiş ve Bitcoin o dönem rekoru olan 900 dolarlarda işlem görmüştü.

Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı dakikalarda ise yüzde 2’lik bir artış yaşayarak 3 bin 850 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin, Aylık Bazda Düşüşünü, Aralık’ta da Sürdürdü, 7 Yılın En Kötü Serisini Yaşadı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Aylık Bazda Düşüşünü, Aralık’ta da Sürdürdü, 7 Yılın En Kötü Serisini Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Posta Servisi, Hyperledger’in Blockchain Topluluğuna Katıldı R3’ün Corda Platformu Büyümeye Devam Ediyor Bitcoin Milyonerleri Ellerindeki Bitcoin’leri Saklıyor! Bitcoin ile Ödeme Yayılıyor – Dünya Yıldızları da Akıma Katıldı! ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir Bitcoin, ETH, XRP ve LTC için oyun yeniden başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır