Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, AB Düzenleyicilerinin Kripto Düzenleme Çağrısı ile Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, AB Düzenleyicilerinin Kripto Düzenleme Çağrısı ile Düşüşte
Bitcoin, AB Düzenleyicilerinin Kripto Düzenleme Çağrısı ile Düşüşte


Investing.com – Kripto para fiyatları Çarşamba günü sakin kaldı. Avrupalı düzenleyiciler, dijital para ile ilişkili risklerden tüketicileri korumak için yeni kurallara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bitcoin %0,28 düşüşle 3.980,00 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak hafif düşüş yaşarken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Salı günkü 138 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken 137 milyar dolar seviyesine geriledi.

Ethereum, %0,4 düşüşle 149,22 dolar olurken, Litecoin %7 düşüş ile 38,85 dolardan işlem gördü. XRP %0,4 değer kazandı ve 0,3651 dolara yükseldi.

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) bir raporunda, dijital paraların düzenleyici ölçeğinin dışında kaldığını ve daha fazla incelemenin daha iyi bir resim sunacağını söylerken, pek detay vermedi.

EBA, “değişimin hızı ve karmaşıklığı göz önüne alındığında, AB düzeyinde eylem gerektiğine karar verilmesi durumunda herhangi bir teklifin geliştirilmesinde teknolojik olarak nötr ve geleceğe yönelik bir yaklaşımın benimsenmesi arzu edilecektir,” dedi.

Öte yanda Japonya’daki düzenleyiciler, yapay dövizlere ilişkin mevcut yasalardaki boşlukları kapatmak için yol arıyor. Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) kayıtsız firmaların nakit yerine kripto para birimleri cinsinden fon talep etmelerine izin veren yasal bir boşluk açmaya hazırlanıyor.

Tokyo polisinin kripto para birimi ve nakit para toplayarak dolandırıcılık yapan bir grubu tutuklamasıyla, sorun Kasım ayında dikkat çekti. Raporda, dolandırıcılık yalnızca kripto para biriminde olsaydı, suçluların tutuklanamayabileceğini söyleyen yetkililerden alıntı yapıldı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, AB Düzenleyicilerinin Kripto Düzenleme Çağrısı ile Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patlayıcı Bitcoin volatilitesi Bitcoin ETF onayı için şansını öldürdü Twitter CEO’su: Square ile Bitcoin Geniş Kitlelere Ulaşacak Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Arcane Research: Bitcoin-altın korelasyonu rekor seviyelerde Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Bitcoin Milyarderi ile Tanışın Hindistan’ın En Büyük Finansal Kurumları, Blockchain’i Araştırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır