Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 9.500$’ın Altına Düştükten Sonra Yeniden Toparlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 9.500$’ın Altına Düştükten Sonra Yeniden Toparlandı
Bitcoin 9.500$’ın Altına Düştükten Sonra Yeniden Toparlandı
 Reuters.

Investing.com – Dijital döviz bitcoin’in fiyatı Çarşamba günü düzenleyicilere dair korkular dolayısıyla 9.500$ seviyesinin altına indikten sonra Perşembe günü yeniden yükseldi.

Bitcoin en son saat 13.03’te Bitfinex borsasında önceki kapanışından %9,13 yükselerek 11.228$’dan işlem görüyordu.

Fiyatlar Çarşamba günü 30 Kasım’dan bu yana en düşük seviye 9.231,0$’ı test etmişti. Bitfinex’te 17 Aralık’taki pik noktası 19,891$’dan%50 kaybetti.

Keskin dalgalanmalarıyla bilinen Bitcoin, kayıplarından çabuk iyileşmeler gerçekleştirmeye eğilimlidir.

Fiyatlardaki son düşüşlerden sonra 30 milyar$’a yakın kayıp yaşayan bitcoin’in güncel fiyatlarda toplam piyasa değeri yaklaşık 192 milyar$ oldu.

Geçen yıl büyük yükselişten sonra artan düzenleyici denetlemelerin piyasalara darbe vurmasıyla kripto paralar 2018’ye dalgalı bir giriş yapmış oldu.

Ethereum en son Bitfinex borsasında 998,29$’dı, Çarşamba gününün 770,10$ düşük değerinden toparlandı.

Ripple XRP Poloinex borsasında 1,4$’dan işlem görüyordu, Çarşamba gününün düşüklüğünden %25 toparlandı.

Güney Kore’deki politikacılar Perşembe günü bir kez daha yerli kripto para borsalarını kapatmayı düşündüklerini belirtti. Ülke bitcoin ve ethereum gini büyük para birimlerinin en büyük piyasalarından biri konumunda bulunuyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor.

Ayrıca geçen yıldan şimdiye göre fiyatların hala 10 kattan daha fazla değerde olmasına rağmen, son bitcoin fiyatlarındaki düşüşün “balonun patladığını gösterdiğini” söyledi, hala kaybedecek çok şeyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Capital, fiyatlardaki artışın herhangi bir statejik Dünya görüşüyle yönetilmediğini açıklamaya çalışıyor ama daha basit bir inanç ile yükselmeye devam edeceğini söylüyor.

“Birçok insan bitcoin satın alıyor, gelecekte küresel döviz haline geleceği inancıyla değil, sadece değerinin ileride yükseleceğini düşündükleri için,” dedi.

“Buna bağlı olarak, patlamasını öngördüğümüz klasik spekülatif balon özelliklerini taşıyor. Biraz daha düşmesinin ardından, tamamen patladığında hiç kimsenin tahmini fiyatların yeniden artacağı yönünde olmayacak.” diye ekledi.

KAYNAK : İNVESTİNG

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 9.500$’ın Altına Düştükten Sonra Yeniden Toparlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada şu anda 11 unicorn blok zincir var, Binance, Ripple ve Coinbase de listede Çelişkili Bitcoin Haberleri Kirli Bir Savaştan mı Kaynaklanıyor? CME Group CEO’su Terry Duffy: Kripto Paraların Başarısı İçin Hükümetlerin Katılımı Şart! Blockstream yöneticisi: Ethereum teknolojik bir çıkmazda Çinli Perakende Devi JD.com, Blockchain Araştırma Merkezi Açtı Bitcoin Şaha Kalktı! Haziran Ayında Bitcoin ve Altcoinler Ne Olacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır