Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini Reddetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini Reddetti
İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini ReddettiBirleşik Krallık hükümeti, İngiltere‘nin en önde gelen şirketlerinden olan Royal Mint‘in token hayallerini suya düşürdü. Royal Mint, yeni bir ‘dijital altın’ oluşturmayı ve bu tokenı bir kripto para borsasında listelemeyi hedefliyordu.

Reuters tarafından yapılan bir habere göre İngiltere’deki maliye bakanlığı, bundan bin yıl önce kurulmuş olan Royal Mint’in token planına ret cevabı verdi. Alanının en köklü şirketlerinden biri olan Royal Mint, toplamda 1 milyar dolar değerinde ‘Royal Mint Gold’ tokenı (RMG) üretmek istiyordu. Şirket, ürettiği bu tokenları kasasındaki altınlarla da desteklemeyi düşünüyordu.

M.S 886 tarihinde kurulan Royal Mint, günümüzde Majesteleri’nin Hazinesi’ne bağlı durumda. Yüzyıllardır aktif olarak hizmet vermeye devam eden Royal Mint, tüm bu süre içerisinde ‘güvenilir’ bir itibar yakalamayı başardı. Ancak şirketin bu köklü tarihi, token planının ret cevabı almasını önlemedi.

Royal Mint’in ilk planları arasında bu tokenı ABD’deki türev borsalarından olan CME’nin platformunda listelemek vardı. CME aynı zamanda dünyanın en büyük Bitcoin tabanlı vadeli işlem piyasasını yönetiyor. Ancak CME bundan birkaç ay önce Royal Mint ile yaptığı anlaşmayı feshederek işbirliğini bozma kararı aldı. CME’nin bu kararı, Royal Mint’in planlarının da ertelenmesine yol açtı. Royal Mint’in sözcülerinden biri, yaşanan bu gelişme hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Ne yazık ki piyasa koşulları gereğince bu planı hayata geçirmek pek mümkün olmadı. Ancak şartların uygun olması durumunda bu planı yeniden değerlendireceğiz.”

İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini Reddetti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini Reddetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de 6000 dolar kırılımını bilen analist, yeni anahtar seviyeyi belirledi Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı! Kanada Mahkemesi, QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukat Seçimini Erteledi! Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) Kuruluyor Boğa mı ayı mı geliyor? İşte kısa vadeli Litecoin fiyat tahminleri Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır