Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti!
Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti!Bitcoin‘in ve dolaylı yoldan bütün kripto para birimlerinin yaratıcısı olarak görülen Satoshi Nakamoto’nun kar amacı gütmeyen bir küresel ağ olan P2P Foundation üzerindeki profili, 29 Kasım tarihinde yeni bir gönderi paylaştı ve bir kişi ile arkadaş oldu.

Hesap hala Nakamoto’nun eski e-mail adresi satoshin@gmx.com ile ilişkili gözükürken, – aynı adres 2009 yılında P2P platformuna Bitcoin’in ile ilgili ilk belgeleri yükleyen adresti – söz konusu mail adresi Satoshi’nin 2010 yılında bütün takip edilebilir platformlardan kaybolmasından dört yıl sonra, 2014 yılının Kasım ayında hacklenmişti.

Dün Satoshi tarafından yapılan güncellemede, tırnak işaretleri içerisinde tek bir ifade paylaşıldı: ”nour.” Söz konusu kelimenin anlamını çözmek tam olarak mümkün olmasa da, Google (NASDAQ:GOOGL) aramalardaki en çok arananlardan çıkan  urbandictionary.com‘un aktardığı bilgiye göre, şu anlama gelmekte:

”Tanışabileceğiniz en sevecen, en ilgili ve en aşk dolu insan. Aşırı akıllı, komik ve hassas. Biraz kayıp, hayatta hala ne istediğini ve buna nasıl ulaşacağını arıyor. İnatçı ve diğer insanların tavsiyelerini dinlemeyi tercih etmiyor. Güldüğünde, sahip olduğunuz bütün problemleri unutmanızı sağlıyor, onun sarılışı daha önce hiç hissetmediğiniz ve bir daha da hissetmeyeceğiniz bir güvence verecek.”

Bunun yanı sıra ‘nour’ kelimesinin Arap alfabesi ile yazımına denk gelen “نور” ise, ”ışık” anlamına gelirken, eski İbranice’de (נור) ”ışık” veya ”ateş” anlamına geliyor. Bunun yanı sıra Satoshi’nin profilinin Wagner Tamanaha isimli bir kişi ile arkadaş olduğu da görülmekt ve Tamanaha bunu kendi Twitter profilinden de paylaştı.

Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Satoshi Geri Mi Döndü? Nakamoto’nun P2P Profili Yeni Bir Gönderi Paylaştı ve Arkadaşlık İsteğini Kabul Etti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Düştüğünde Panik Satış Yapmak Doğru Mu? Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da Tartışıldı Yakın Zamanda Uzaya Fırlaması Muhtemel 5 Altcoin Goldman Sachs’ı Bırakıp Kendi Kripto Para Firmasını Kuran 27 Yaşındaki Yatırımcı, Bütün Bunların Sebebini Açıkladı Bitcoin, 3.5 yıl sonra haftalık grafikte bir ilke yaklaşıyor Mike Novogratz: Facebook’un Koini Bitcoin’e Rakip Olmaz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır