Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini bozabilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini bozabilir mi?
Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini bozabilir mi?

2/2


2/2

Bitcoin 7 yıllık trend çizgisinin altına inerse ne olur? Bitcoin (BTC) uzun bir zaman sonra tekrar bir kere daha sert bir şekilde çöktü. Fiyat şu anda 2011’in sonuna kadar uzanan kritik bir trend çizgisinde oturuyor.

Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini bozabilir mi?BTC/USD aylık grafiği, bu trend çizgisinin son 7 yılda hiçbir zaman ihlal edilmediğini gösteriyor. Öyleyse, bu kez ihlal edilme ihtimali nedir? Bu trend çizgisi bozulursa ne gibi etkiler olacak? Bu soruları cevaplamak için önce grafikteki diğer göstergelere bakalım. Hacim profiline bakarsak, hala sabit bir düşüş olduğunu görebiliriz. RSI kritik seviyelere yaklaşıyor ve bir geri dönüş için hazır gibi görünüyor.


BTC/USD aylık grafiği

Bunların ikisi de, Bitcoin (BTC)’in eğilimin tersine dönmesi için hazırlandığını gösteren güçlü göstergelerdir. Ancak daha fazlası var. Aylık grafikte Elder’s Force Index (EFI) profiline bakarsak, yukarı ve aşağı hareketlerin gücünü görebiliriz. Son birkaç aydır, EFI düzleşti. Bu güçlü bir hamle için hazırlanıyor olduğu anlamına gelir. Bitcoin (BTC) tarihi boyunca, düzleştirilmiş EFI, iki ayrı olaya yol açmıştır. Birincisi trendin tersine dönmesi ve ikincisi ise trendin devam etmesidir. Düzleştirilmiş EFI’yi izleyen trendin tersine dönme olasılığı kuvvetlidir ve fiyat, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir. Düzleştirilmiş bir EFI’dan sonra trendin devam etmesi çok zayıftır.

Bu durumda, trendin devamı, düşüşün sürmesi olacaktır. EFI’nin düzleşmesi nedeniyle fiyat 4,000 $ ya da 3.000 $’a kadar büyük hamleler yapamaz. Bu, fiyatın bu seviyelere düşmemesi anlamına gelmez. Bu, fiyatın bu seviyelere düşmesi durumunda, dün gördüğümüz şekilde olmayacağı anlamına gelir. Fiyat, bu seviyelere ulaşmak için ilave 12 ay veya daha uzun bir süre periyodunda düşmek zorunda kalacaktır. Önümüzdeki aylarda oyuna girecek olan Bakkt ve Fidelity göz önüne alındığında, bu kadar uzun bir ayı eğiliminin devam edebileceği muhtemel değildir. Ayrıca, eğer fiyat 4,000 $’a düşerse, Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini kırmak zorunda kalacaktır.


BTC/USD saatlik grafiği

Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini kırabilirse, 4,000 $ ya da 3,000 $‘dan bahsetmek gereksiz olacaktır.Çünkü Craig Wright’ın hedeflediği 1,000 $ seviyesi gibi daha düşük seviyelere düşmesinden sonra BTC/USD’yi geri getirecek hiçbir şey olmayacak. Burada bunun fiyatla ilgili olmadığını belirtmek önemlidir. Eğer Bitcoin (BTC) 7 yıllık trend çizgisini bozarsa, herhangi bir boğa koşusu için ciddi bir darbe alacaktır. Yatırımcılar bundan sonra ne beklemeleri gerektiği konusunda tamamen belirsizlik içinde olacak. Bu tür bir belirsizlik, henüz emekleme döneminde olduğunu düşünürsek tüm pazarı yoketme potansiyeline sahiptir. Bunun olmasına engel olamayan Craig Wright ya da Jihan Wu’dan çok daha fazla kripto paraya sahip olan yatırımcıların olduğu düşünülüyor.

Diğer BTC haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 7 yıllık trend çizgisini bozabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether, 10 günlük sessizliğini bozdu: 100 milyon dolar daha Justin Sun: Tron’u Dünyanın En Meşhur Markası Yapmak İstiyoruz G7’den Facebook’un Kripto Parası Libra İçin Uyarı Dikkat! Bitcoin için death-cross sinyali mi geliyor? Bitcoin, The Times’ın Manşetine Çıktı: Teşekkürler Satoshi Nakamoto! Bitcoin Gelecekte Nerede Olacak? İşte Finans Devlerinin Yöneticilerinin Öngörüleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır