Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IŞİD’i Finanse Etmek İçin Bitcoin Kullanan Kadın, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » IŞİD’i Finanse Etmek İçin Bitcoin Kullanan Kadın, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir
IŞİD’i Finanse Etmek İçin Bitcoin Kullanan Kadın, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir

2/2


2/2


Pakistan uyruklu Amerikan vatandaşı bir kadın, IŞİD terör örgütünü finanse etmek için Bitcoin gönderdiğini kabul ettikten sonra, 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmakta.

27 Yaşındaki New York Sakini, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir
27 yaşındaki Zoobia Shahnaz, yargılandığı federal mahkemede hileli bir şekilde aldığı 22.500 dolarlık krediyi ve bir kaç kredi kartını, toplamda 62.000 dolar değerinde fon toplamak için kullandığını itiraf etti. Toplanan fonlar ise daha sonra küresel çaptaki IŞİD şirketlerine gönderilmek için Bitcoin veya başka kripto para birimleri almak için kullanıldı.

Shahnaz, savcılarla anlaşmaya vararak itirafçı oldu ve suçunu detaylı bir şekilde anlattı. Özellikle ABD yargısında suçlu genellikle daha üst kademelerdeki kişileri ele vermek için savcılarla anlaşmaya varabiliyor ve bu şekilde cezasından düşürülmesini sağlayabiliyor. Ancak savcılarla anlaşma yapmasına rağmen, Shahnaz’ın alacağı ceza federal hapishanede 20 yıl geçirmek olabilir.

Shahnaz geçtiğimiz 2017 yılının Temmuz ayında JFK havalimanından Pakistan‘a kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Kripto para birimleri ile terör örgütü finansmanı, özellikle 2017 yılının Aralık ayında kripto paraların ana akım medyada çok fazla yer edinmesinden sonra ciddi bir artış yakalamıştı. Shahnaz bu konuda yakalanan bir örgüt üyesi olsa da, terör örgütleri özellikle Monero gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerini kullanarak rahatlıkla finansman ve para aktarımı yapabilmekte.

Geçtiğimiz tarihlerde Suriyeli bir grubun, finansman sağlamak adına Sadaka Koin isimli bir proje başlattığı bile gündeme düşen haberler arasında yer almıştı.


İlgili haber:
Suriyeli Cihat Grubu, Fon Toplamak İçin Koin Üretti – Karşınızda SakadaKoin!

IŞİD’i Finanse Etmek İçin Bitcoin Kullanan Kadın, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IŞİD’i Finanse Etmek İçin Bitcoin Kullanan Kadın, 20 Yıl Hapis Cezası Alabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri Sektöre girer girmez ilk 10’da yer alacak TON tokenı piyasayı altüst edecek! OKEx Bünyesindeki C2C Platformu Artık Tron’u (TRX) Destekliyor Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor Ethereum 15% oranında geriledi Ukrayna’da crpytojacking iddiası!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır