Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 4.000 Dolar Üzerine Çıktı, Kripto Para Piyasası 7 Milyar Dolardan Fazla Artış Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 4.000 Dolar Üzerine Çıktı, Kripto Para Piyasası 7 Milyar Dolardan Fazla Artış Yaşadı
Bitcoin 4.000 Dolar Üzerine Çıktı, Kripto Para Piyasası 7 Milyar Dolardan Fazla Artış Yaşadı

2/2


2/2


Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz 6 Ocak tarihinde neredeyse dakikalar içerisinde inanılmaz bir ivme yakaladı ve %5 üzeri artış elde ederek 3.830 dolardan 4.030 dolara kendisini attı. Bitcoin fiyatında yaşanan ani artış, diğer önde gelen kripto para birimlerinin fiyatında da etkili oldu ve neredeyse top 10 içerisindeki çoğu kripto para Bitcoin ile yükseldi.

XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS ve Stellar gibi önde gelen kripto para birimleri gün içerisinde %3 ile %12 civarında artış yakaladı ki bunların en çok konuşulanı şüphesiz Litecoin oldu.

Kripto Para Piyasasındaki Trend Hala Belirsiz
Kripto para birimlerinin yaşadığı artış piyasaya dakikalar içerisinde 7 milyar dolar üzerinde değer kattı ve piyasa kısa vadeli bir yükseliş trendine girdi.


Ancak önde gelen kripto para traderlarından birisi olan ”The Crypto Dog”, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para piyasasının toplam piyasa hacminin 160 milyar dolardan, 180 milyar dolara çıkması gerektiğini ve ancak bunun ikna edici bir kısa vadeli yükseliş olabileceğini ifade etti.

Özellikle geçtiğimiz üç aydır piyasa 100 ile 140 milyar dolar toplam piyasa hacmi arasında gidip geldi ve yaşanan bu küçük hareketlenmeler yerini bir kaç gün içerisinde düşüşe bırakabiliyor. Bir çok uzman isim de 180 milyar doların üzerinde bir toplam piyasa hacminin genel olarak ciddi bir tetikleyici rolü üstlenebileceğini iddia etmekte.

2019 yılında beklenen Bakkt, Bitcoin ETF’si ve buna benzer önemli haberler, beklenene toplam piyasa hacmini kolaylıkla getirebilir.

Bitcoin 4.000 Dolar Üzerine Çıktı, Kripto Para Piyasası 7 Milyar Dolardan Fazla Artış Yaşadı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 4.000 Dolar Üzerine Çıktı, Kripto Para Piyasası 7 Milyar Dolardan Fazla Artış Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’tan Sonra Amazon ve Google da Kendi Kripto Parasını Çıkartacak Mı? Bitcoin fiyatı, dakikalar içinde 400 dolar birden eridi Bittrex Büyümeye Devam Ediyor: Güney Amerika ve Karayipler’e Yeni Kripto Para Platformu Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım! 1 Bitcoin (BTC) hala çok değerli: Dark Web’te 300.000 kişinin bilgisi sadece 1 BTC! 2019’da kripto para sektörünü sallayan 5 proje

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır