Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 1 Ayın Yükseğinde; Diğer Kriptolar Artış Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 1 Ayın Yükseğinde; Diğer Kriptolar Artış Yaşıyor
Bitcoin 1 Ayın Yükseğinde; Diğer Kriptolar Artış Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar, Bitcoin’in bir ayın yükseğini görürken, Salı günü hafif artışlar ile işlem gördü.

Bitcoin %1,59 artışla 7.367,40 dolar seviyesine ulaştı. Pazartesi günü İşçi Bayramı nedeniyle tatildi.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazartesi günü 235 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 239 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,73 artışla 290,77 dolara ulaştı. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %0,75 değer kazanarak 0,33945 dolar olurken, Litecoin %5,57 artarak 68,611 dolar oldu.

Yine de, yapay dövizler Ağustos ayında keskin düşüşler yaşadı. Tüm dijital dövizlerin piyasa kapasitesi 14 Ağustos’ta 191 milyar dolara gerileyerek, geçen yılın Kasım ayından beri görmediği seviyeye düştü. Kripto piyasası geçen ay, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) teklif edilen Bitcoin borsasıyla ilişkili fonlar konusunda karar vermeyi 30 Eylül’e kadar ertelendiğinden baskı altında kaldı.

Öte yanda Çin hükümeti, vatandaşların kripto para kullanımını ve işlemlerini engelleme çabalarına rağmen blockchain teknolojisini destekledi. 2016’dan bu yana Çin, CNBC raporuna göre, alternatif dövizlerin arkasındaki teknoloji için 3,6 milyar dolar civarında yatırım yaptı.

Diğer gelişmelerde, Frankfurt merkezli hisseler ve menkul kıymetler şirketi Deutsche Börse, kripto varlık ve blockchain takımı kurdu. 24 takım üyesi sahadaki yeni girişimleri denetleyecek. Dijital dövizlere yatırım yapmak, şirketin 2020’ye kadar sürdüreceği üç büyüme alanından birisi.

Ekibin başı Jens Hachmeister, “teknolojik ilerlemenin ve dönüşümsel potansiyelin temposuna bakarsak, muhtemelen, tüm sanayi için yıkıcı yeni bir çağın başında duruyoruz,” dedi. “Esas zorluk, bunun bizi nereye götüreceğini kesinlikle bilmiyor oluşumuz.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 1 Ayın Yükseğinde; Diğer Kriptolar Artış Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin fiyat tahmini: 110 doları bulabilir mi? “Bitcoin Safiye” tarafından dolandırılan 3 çocuk babası intihar etti Kripto Para Dünyasının 2019 ve Ötesi için Yol Haritası Ne Olacak? TRON Bir Günde 4 Rekor Kırdı Ripple destekli MoneyGram, Visa ile ortaklık kurdu Çin Yeni Blockchain Sıralamasını Açıkladı: İşte Bitcoin, Ethereum, Ripple ve EOS’un Yeri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır