Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor
Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor

© Reuters.  © Reuters.

Şimdiye Bakkt işlem hacimleri birkaç istisna sürekli düşük gidiyordu. Fakat Bitcoin düştükçe Bakkt şaha kalkıyor.Acaba bu işin sırrı ne? Düşük fiyatlar vadeli için daha mı uygun?

Bakkt işlem hacimleri artıyor
Twitter’da Bakkt işlem botuna göre BTC’nin toplam işlem hacmi 600 üniteyi geçti. Bakkt’ın açılışı herkesi heyecanlandırmış ve Bitcoin için yeni bir çağ başlamıştı. Fakat açılışla beraber bu beklenti boşa çıktı ve hayal kırıklıkları üst üste geldi. Hatta Bitcoin o günden beri belini doğrultamadı. Binance ve Bitfinex gibi klasik ticari platformlarla karşılaştırıldığında bazen günlük 10 Bitcoin gibi komik rakamlarla tahta kapatan Bakkt işlem hacimleri birden vites arttırdı.

Kurumsal açlık
Bazılarına göre vadeli işlemlerdeki bu artış Bitcoin’in değer kaybıyla doğru orantılı. Yine de hemen böyle sonuç çıkarmak yanlış olabilir. ICE vadeli işlemlerinin aylar süren sakin hacimlerinden sonra ilk günlere kıyasla % 653 artarak tüm zamanların en yükseği 640 kontrata ulaşması heyecanı arttırdı.

Bakkt işlem hacminin artması gelişme hissi verse de, aslında rakamlar daha yeni normal seyrine girdi diyebiliriz. Aslında işlem hacmini kurumsal açlık kavramıyla açıklamak daha doğru olur. Bakkt’ın Chicago merkezli rakibi CME Group 5000’den fazla kontrat yapmış durumda. Bunun nedenlerinden biri Bakkt’ın kontratları fiziksel. Yani vade sonunda yatırımcılar Bitcoin alıyorlar. CME’nin kontratları ise nakit bazlı. Yani vade sonunda Bitcoin değerinin nakit karşılığını alıyorlar. Kurumsal yatırımcılar yatırımlarının sonunu nakit olarak hemen görmek istediklerinden Bakkt harici vadeli platformlara yöneliyorlar.

BKNZ:Bakkt günlük Bitcoin işlem hacmi artıyor

Bakkt’ın geleceği parlak
Bakkt işlem hacimleri elbette beklenen umudu ve heyecanı karşılamaktan şu anda uzak. Fakat Bakkt gerçekten kurumsal yatırımcılar için hala optimum fayda sağlayabilecek en önemli seçeneklerden biri. Wall Street uzun süre Bitcoin’i uzun vadede bir aldatmaca olarak yorumlamıştı ve bu yatırım aracını kabullenmesi için zamana ihtiyacı var.

Herşeye rağmen kurumsal yatırımcılar gözlerini açar açmaz vadeli işlemlede doğru seçeneği bulacaklarına şüphe yok. Çünkü her zaman belirttiğimiz gibi vadeli işlem yapılıyorsa o yatırım aracına güven duyuluyor anlamındadır.

BKNZ:Bakkt’ta işlem hacimleri artıyor

Kaynak

Yazının devamı için Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin düştükçe Bakkt işlem hacimleri artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto para platformu Coinbase, Zcash’i ekledi Satoshi Nakamoto’nun Craig Wright olduğu anlaşılınca Bitcoin SV fiyatları uçtu Bitcoin madencilik devi Bitmain’in Binance hesabı hacklendi, 600 den fazla BTC çalındı! 50.000 Dolardan 2.800 Dolara… Uzmanların Bitcoin Tahmini %95 Oranında Neden Küçüldü? Bitcoin’in 3.400 Dolara Düşmesi Bireysel Yatırımcıyı Korkutup, Kurumsal Yatırımcıya Yaradı 300 milyon kayıtlı kullanıcısı ile Tapatalk EOS platformunu seçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır