Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor
Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor

© Reuters.  © Reuters.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası (BAE) ve Suudi Arabistan Para Kurumu (SAMA) , iki ülke arasında kabul gören bir kripto para birimi oluşturmak için işbirliği yapıyor. Dubai merkezli medya kuruluşu olan GulfNews’in 12 Aralık’taki bu işbirliği hakkındaki raporuna göre ülkeler arasındaki iletişim bir sonraki aşamaya taşınıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası valisi Mübarek Raşimi El Mansouri, küresel bankacılık standartları ve Arap bölgesi için yapılan düzenleme hakkında şunları söyledi:

“Muhtemelen ilk defa farklı ülkelerin finansal otoritelerinin birlikte hareket ettiğine şahit oluyoruz. Bu, bölgemizde de benzer işbirliklerinin yaşanmasına neden olabilir.”

Al Mansouri, bunun sadece bir çalışma olduğunu ve daha da derine gitmeyeceklerini de belirtti. Gelişmekte olan kripto paranın sadece bankalar arasında kullanılması gerektiğini ve Al Manrouri’ göre bu yöntemin çok daha verimle olacağı yönünde.

Al Mansouri, finansal teknolojideki son gelişmelerin hem zorluklar hem de fırsatlar getirdiğini ekledi. Bu riskleri en aza indirmenin en iyi yolu düzenleyicilerin olduğunuda söyledi.

Cointelegraph’ın Ekim ayı başında bildirdiği gibi, Dubai hükümetinin desteklediği bir kripto para kendi ödeme sistemlerine göre düzenlenecek. Sonuç olarak, yerel tüketiciler mal ve hizmet ödemeleri yapmak için bu kripto para birimini kullanabileceklerdir.

Abu Dhabi Global Market, kısa bir süre önce Blockchain tabanlı Know Your Customer (KYC) sistemini test etti. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentindeki uluslararası serbest bölgede düzenlenen sistem testinin ilk aşamasının başarılı olduğu bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Büyük Borsaların Tokenleri Zor Günler Yaşıyor Kripto Para Birimlerindeki Artış Yatırımcıları Çekiyor Vitalik Buterin; Bitcoin Hesap Makinesi, Ethereum Akıllı telefon IMF Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para Birimlerinin Gelecekteki Yöntemleri Değiştirebileceğine İnanıyor Türkiye’de Whatsapp ile Bitcoin alma dönemi başladı Bitcoin 11.200 Dolara Yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır