Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar
ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlarABD‘li bürokratların yer aldığı bir komite, 19 Eylül’de ülkenin İç Gelir Servisi’ne (IRS) kripto para vergileri hakkında bir yazı yolladı. ABD’nin vergi ofisi olan İç Gelir Servisi, şu ana kadar kripto para işlemlerinin tam olarak nasıl vergilendirildiklerine ilişkin bir kılavuz yayınlamış değil. Komitenin IRS’e gönderdiği yazıda da tam olarak bu noktaya değiniliyor ve IRS’ten bu konuya ilişkin bir açıklama yapması isteniyor.

‘IRS Vergi Konusunda Zorlanıyor’

ABD’deki temsilcilerden Kevin Brady ve birkaç farklı politikacı, IRS’e Bitcoin gibi dijital paraların vergileriyle ilgili bir yazı yolladılar. IRS şu anda kripto para işlemi yapan vatandaşların yaptıkları her işlemden sonra beyan vermelerini istiyor ve kripto para ile yapılan her işlemi vergiye tabii tutuyor. IRS kripto paraları emtia veya mülk olarak gördüğü için bu gibi işlemleri sermaye kazanç yasalarına tabii tutuyor. ABD temsilcisi Brady ise IRS’in bu konudaki yasalarının epey karmaşık olduğunu düşünüyor ve kuralların daha net hale getirilmesini istiyor.

ABD’li politikacılar tarafından gönderilen yazıda kısaca şu noktanın üstünde duruluyor:

“Eğer insanlar kripto paralara uygulanan vergi yasalarını anlayamıyorlarsa bu yasalara nasıl uysunlar?”

Politikacılar IRS’in kripto para vergileri konusunda uzun süredir sorun yaşadığını ve bu konuda hala açık bir karara varamadığını düşünüyorlar. Gönderilen yazıda IRS’ten hem bu alanda yeni bir kılavuz hazırlaması hem de bu kılavuzu nasıl oluşturacağına dair yazılı bir cevap göndermesi bekleniyor. Yani diyebiliriz ki politikacılar IRS’in zaman çizelgesini de öğrenmek istiyorlar.

ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Politikacılar Kripto Para Vergilerinin Açıklığa Kavuşturulmasını İstiyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ETF’si İçin Son Yorum Günü Olan 5 Kasım Geride Kaldı: Artık Karar Bekleniyor Bitcoin ve Kripto Paralar, Kasım Ayına Ilımlı Artışlarla Girdi Bitcoin Son 6 Günün Değerlerine Yakın; OECD Kriptoları İnceliyor Opera Tarayıcısının Yeni Versiyonu Yayınlandı: Kripto Para Cüzdanı Var Vitalik Buterin Ethereum’dan Ayrılacağı Yönündeki Çıkan Haberler ile İlgili Konuştu Kamudan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onaylamayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır