Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine Çıktı
Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine Çıktı

3/3


2/3

Bitcoin tekrar 6500 doların üzerine çıktı peki yükseliş devam eder mi? Bitcoin’in bu seviyelerde tutunması altcoinler için hayati önemde.

Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine TırmandıDün yani 20 Ekim’de piyasalar sakin seyretti. Büyük kriptolar %1-2 yükseliş ya da düşüş sergilediler. Son 1 haftanın en çok tartışılan kripto parası Tether (USDT) eski değerlerine yavaş da olsa tırmandı.


Bitcoin yazı kaleme alındığında 6.538 dolar bölgesinde işlem gören BTC düne göre önemsiz bir yükseliş sergilese de 6.500 dolarlık psikolojik sınırın üzerine çıkmayı başardı.

Bu ayın başlarında Bitcoin son 17 ayın en düşük volatilite seviyelerini gördü. Düşük volatilite kurumsal yatırımcıların da aradığı temel değişkenlerden biri. Çünkü fiyatlarda stabilite sağlar. Fiyatların daha öngörülebilir aralıklarda hareket etmesinine sebebiyet verir.

Düşük volatilitenin yanında Bitcoin işlem hacimleri de son 1 yılın en düşük seviyelerine inmiş durumda. 20 Ekim yani dün için kaydedilen Bitcoin işlem hacmi tutarı 3.55 milyar dolarla sınırlı kaldı.


Bitcoin haftalık grafiğe göz attığımızda Bitcoin’in son bir haftada %3.3 artış yaptı görülüyor. Aylık seyirde isse %0.23’lük yükseliş var. Bu da aslında bizim günlük bazda bahsini ettiğimiz yükseliş ve alçalışların aylık periyotlarda bakıldığında birbirini nötürlediği manasıan geliyor. Aslında Bitcoin Ağustos ayından bu yana içinde olduğu yatay seyri kırabilmiş değil. Belli bir fiyat aralığına sıkıştı ve şu an kanal için hareketin yönünü tetikleyebilecek bir etmen görünmüyor.

Ethereum cenahında ise %0.79’luk ufak bir artış göze çarpıyor. Yazı kaleme alındığında 207.24 dolardan işlem görüyordu. Ethereum’un son 1 haftadaki performansına baktığımızda Bitcoin’in şablonundan farklı bir görüntü ile karşılaşamıyoruz. 15 Ekimdeki çıkış hareketi sonrasında kademeli olarak düzeltme hareketi içerisinde olduğu görülüyor.


Ethereum’un son br haftalık performansı %3’lük artış kaydederken aylık görüntüsü ise bunun tam tersi yönde: %2.7’lik düşüş.

En büyük 10 kripto para içerisinde en iyi performans sergileyen 4.sıradaki Bitcoin Cash (BCH) oldu. Günü yüzde 1.4’lük yükselişle tamamlayan BCH fiyatı 447 dolara kadar tırmandı. Kendini gizlilik sektörüne adayan Monero’nun (XMR) performansı ise son derece mütevazi kaldı: %0.21

Kadrajımızı aşağıya kaydırıp en büyük 20 kripto paraya bakacak olursak günün genel itibariyle sakin kapandığını söyleyebiliriz. Tek göze batan hareket Zcash (ZEC) cenahından geldi. Bir gün önce gerçekleştirdiği %16’lık yükselişin ettileri devam etti ve dünü de %4’lük yükselişle kapatmayı başardı.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ticaretinin Dünya Üzerindeki Merkezi Bu Küçük Ada Beaxy Kripto Para Borsası Resmen Piyasaya Çıktı! Kumar, gizlilik odaklı kripto para Monero’yu ayağa kaldırdı Flaş kripto para haberleri: Bitcoin 332.733 dolara yükselecek, Ethereum yükseltmesi, XRP,XLM ve daha fazlası Binance, TUSD Stabil Koin Paritelerini Arttırıyor – XRP, Bitcoin, Ethereum, Stellar Lumens Eklendi! Basit enflasyon hesabıyla Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağı tarih belirlendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır