Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var
Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika VarJaponya, yaşanan hacklenme olayları sonucu kripto para borsaları konusunda belki de en sert regülasyonlara sahip olan ülkelerden birisi. Milyonlarca ve hatta toplam miktar olarak bakıldığında milyarlarca dolarlık kripto para hacklenmelerine ve dolandırıcılıklarına tanıklık eden ülke, çok az sayıda kripto para borsasının ülke sınırları içerisinde hizmet vermesine izin ve lisans vermekte. Bitpoint isimli kripto para borsası da sayısı 20’yi geçmeyen lisanslı kripto para borsalarından bir tanesi.

Bitpoint, 12 Aralık tarihinde yaptığı bir açıklamada, büyüme ve genişleme misyonlarının devam ettiğini ve Panama içerisinde kripto para – itibari para platformunu piyasaya süreceğini duyurdu. Söz konusu kripto para borsası itibari para olarak ABD doları sunacak ve buna karşılık Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve XRP gibi kripto para birimi paritelerini ekleyecek. 

Bitpoint Japonya, Latin Amerika’ya Genişliyor
Tokyo merkezli kripto para borsası, yaptıkları ilk uluslararası açılım olan Latin Amerika’dan oldukça umutlu olduklarını aktardı. Firma şimdiden beş Asya ülkesinde aktif olarak kullanımda ve Latin Amerika bu konuda başka bir kıtada açılan ilk platformları olacak. Panama aslında konumu ve bulunduğu bölgenin ekonomik şartları açısından oldukça avantajlı olabilir. Venezuela ve Arjantin gibi enflasyonun pençesindeki ülkelerin vatandaşları, çözümü genellikle kripto para birimlerinde aramakta ve paralarının değer kaybetmemesi için kripto para yatırımlarını arttırmayı sürdürmekte.

Bitpoint de yaptığı açıklamada amaçlarından birisinin bu olduğunu ve sadece Panama vatanadaşlarının ötesinde, bölgedeki kurumsal firmaların da platformdan faydalanabileceğini belirtti.

Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japon Kripto Para Borsası Bitpoint, Genişlemeye Devam Ediyor – Sırada Panama ve Latin Amerika Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IBM Eski Başkanı, Halka Açık Blockchainler ile İlgili Konuştu Gazeteci Cüneyt Özdemir Meşhur Bitcoin Hikayesini Anlattı Eski CBOE Yöneticisi Artık Bir Dijital Para Şirketinde Görev Alıyor Ripple’ın eski üst düzey yöneticisi, şirketten neden ayrıldığını açıkladı HUSD ve PAX 1’e 1 Oranlı Takas İle Huobi’de Yer Alacak Beklenen Bitcoin platformu Bakkt’ın BitLicense planı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır