Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Borsasından İranlı yatırımcılara ŞOK!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Borsasından İranlı yatırımcılara ŞOK!
Binance Borsasından İranlı yatırımcılara ŞOK!


Binance borsasından İranlı yatırımcıları şok eden bir duyuru yayınlandı. Ünlü kripto borsası İran’daki müşterilerinden Binance’daki paralarını çekmelerini istedi. Gerekçe ise bilindik; uluslararası yaptırımlar.

Binance Borsasından İranlı Yatırımcıları Endişelendiren E-mailBirkaç yerel kaynaktan alınan bilgilere göre Binance borsası İran’dan bağlanan müşterilerinin her birine uyarı niteliğinde e-mailler yolladı. E-mailde kısaca şu ibarelere yer verildi:

“Eğer Binance’ta hesabınız varsa ve yaptırım kategorisine giriyorsanız, kripto paralarınızı acilen borsamızdan çekmenizi tavsiye ederiz”

İran Blockchain Birliği başkanı Sepehr Mohamadi, bu tarz e-maillerin aylardır ara ara geldiğini bildirdi. Lakin 5 Kasım’da ABD tarafından alınan yaptırım kararları akabinde uyarılarda büyük artış gözlemlendiğini bildirdi.

Malta merkezli borsa ilk başlarda konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Sonradan elde edilen bilgilere göre Binance siteye İran pasaportuyla üye olanların hesaplarını peyderpey kapatmaya başladı. Bu hafta ise Binance’a doğrudan İran IP’leri üzerinden bağlanan hesaplara uyarı e-mailleri yolladı.

Tahran merkezli blockchain projesi Areatak’ta araştırmacı olarak görev yapan Nima Dehqan konu hakkında şunları söylüyor:

“İranlılar şu aşamada kripto borsalarına güvenmeye hazır değil. Bu yüzden yaşananlar çok da şaşırtıcı değil.”

Binance İran’lı yatırımcılara dirsek gösteren ilk borsa da değil üstelik. Geçtiğimiz yıllarda BitMex ve Bittrex İran’lı yatırımcılara önce kısıtlama getirmiş ardından da tamamen engellemişti.

Coinbase politika eski baş direktörü John Collins şu açıklamalarda bulundu:

“Mevcut küresel kısıtlamalar göz önünde bulundurulduğunda borsaların ABD’li yatırımcıları kaçırmak istemiyorsa İran’lı yatırımcılardan vaz geçmeleri gerek. Birçok firmanın ABD’li karar alıcı organların gözününü içine baktığını söylemek mantıklı olacaktır.”

Dehqan ise bu yaptırımların İran’lı girişimcileri birbirine daha çok bağladığını belirtti. Dışarıdan yardım göremeyeceklerini belirten Dehqan kendi işlerini kendilerinin elbirliği ile çözümlemeleri gerektiğini savundu.

“Esasen kripto para değişimi yapmak isteyenlerin dahil olduğu Whatsapp ve Telegram gruplarımız var. Borsa gibi kurumsal aracı olmadığı için tarafların birbirlerine doğrudan güvenmeleri şart. Bu da zorunlu olarak kenetlenmeyi beraberinde getiriyor.”

Hatta bazı girişimciler kripto para ticaretinin yapılabildiği fiziksel gerçek mağazalar açtılar. Tamamen İran devlet kurumlarının kontrolünde aracılık faaliyeti yürüten bu mağazalarda taraflar bir araya gelip alım-satım yapabiliyor.

Kriptopara hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Borsasından İranlı yatırımcılara ŞOK! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Uzmanı Tone Vays’e Göre Bitcoin’deki Son Ralli Mantık Dışı! Vladimir Putin’den Bitcoin ve kripto paralar için yasa emri Samsung Pay, Ödemeye Yöntemi Olarak Kripto Paraları Kabul Edecek Hamas’ın Kripto Paraları Takibe Alındı ABD ve İngiltere’den Ortak Karar: Nicolas Maduro Banka Hesabına Erişemiyor Ripple balinaları uyandı! XRP’de milyonlarca dolarlık hamleler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır