Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Telekomünikasyon Başkanı: Blockchain’in Olumlu Yönlerine Odaklanmalıyız

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Telekomünikasyon Başkanı: Blockchain’in Olumlu Yönlerine Odaklanmalıyız
ABD Telekomünikasyon Başkanı: Blockchain’in Olumlu Yönlerine OdaklanmalıyızIndian Mobile Congress’de konuşan Amerika Telekomünikasyon Başkanı Ajit Pai, yaptığı açıklamada Blockchain gibi önemli bir teknolojinin olumlu yönlerine odaklanılması gerektiğini ifade etti.

Pai, telekomünikasyon sektöründe ilk düzenlemelerin 1930’lu yıllarda yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, şu anda yetkililerin Blockchain ve yapay zeka teknolojileri konusunda her ne kadar zorluk yaşasalar da bunun üstesinden gelmek için çalıştıklarını da açıkladı.

Başarılı isim, yaptığı açıklamaları şöyle sürdürdü:

”Bunlar çok dinamik sektörler. Yapay zeka, nesnelerin interneti ve Blockchain teknolojisi sürekli olarak değişiyor. Bu durum da, toplulukların nasıl fonksiyon gösterdiği ile ilgili temel değişiklikler yapacak kapasitedeler. Şu anda bu konu ile ilgili çalışmalar yapıyoruz ve bu sektörü olabilecek en iyi şekilde düzenlemek için çaba sarf ediyoruz. Bu teknolojilerin tam olarak ne oldukları ve neye hizmet ettikleri ile ilgili detaylı çalışmalar yaptıktan sonra, gereken düzenleme tedbirlerini alıp kimseyi mağdur etmemek için elimizden geleni yapacağız.”

Telekomünikasyon sektöründe Blockchain’in büyük bir rolü olacağı ifade ediliyor. Konuyla ilgili yapılan çeşitli araştırmalarda, Blockchain’in bu sektörde 2023 yılı itibari ile ek 1 milyar dolarlık bir ekonomi oluşturacağı belirtiliyor. Ancak başta Amerika olmak üzere, Hindistan ve Çin gibi sektörlerde denetleyicilerin bu konuda nasıl düzenleme tedbirleri alacağı henüz bilinmiyor.

Amerikan yetkilinin yaptığı açıklamalara bakılırsa, Blockchain konusunda ABD telekom şirketi, olumlu fikirlere sahip. Sektör için, nasıl düzenlemelerin olacağını ise zaman gösterecek.

ABD Telekomünikasyon Başkanı: Blockchain’in Olumlu Yönlerine Odaklanmalıyız isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Telekomünikasyon Başkanı: Blockchain’in Olumlu Yönlerine Odaklanmalıyız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Wallet Beklenen Stellar Lumens Desteğini Duyurdu! New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor SEC Başkanı Clayton, Senatoya Yaptığı Açıklamada Blockchain Yatırım Fırsatlarına Değindi Yüzde 90 Değer Kaybeden Altcoinler Fırsat Yaratıyor Mu? BTC, ETH, XRP Fiyat Tahmini: Bitcoin piyasayı kızartıyor,  yükseliş başlayacak mı yoksa bitti mi? Bitcoin Bir Para Birimi de Olabilir, Dijital Altın da Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır