Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Borsasından Bir Yenilik Daha! Binance OCO Planlıyor! Peki OCO Nedir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Borsasından Bir Yenilik Daha! Binance OCO Planlıyor! Peki OCO Nedir?
Binance Borsasından Bir Yenilik Daha! Binance OCO Planlıyor! Peki OCO Nedir?


Kripto para piyasası henüz bebeklik aşamasında olan bir sektör. Bu yüzden bu piyasada aslında olmasını düşündüğümüz ama eksik gördüğümüz çoğu şeyin daha yeni yeni sektöre entegre edildiğine şahit oluyoruz. Bu konuda en son gelişmelerden biri Binance borsasından geldi. Binance OCO emrini yakında devreye sokacak. Peki OCO nedir?

Binance OCO Planlıyor!

Duyuru Binance Borsası CEO’su Chanpeng Zao tarafından yapıldı. Konuyla ilgili bir twitter kullanıcısnın ticari olarak full kontrol istediği bu yüzden Binance’da ticari işlemlerine ara verdiği eleştirisi karşısında, borsanın CEO’su cevap verdi: OCO planlandı!

Konuyla ilgili bir başka twitter kullanıcısı şöyle bir twit attı:

Binance’ın OCO planladığını duymak harika! OCO emri, stop-order ile limit-order emrinin karışımıdır. Bu seçenek size varlığınız için kar ve zarar hedeflerini konumlandırmanıza izin verir.

OCO Nedir?Belki bu OCO terimine yabancı olabilirsiniz. OCO -Order Cancel Order’ yani ’emir emiri iptal eder- satış ve alış emrinin karışımıdır. Bir emir devreye girdiğinde otomatikmen diğer emir devre dışı kalır. OCO Limit order ile stop order’ı iksinide aynı anda kullanmanıza müsade eder. OCO emri kullanmanız size, hem kardan olmamanıza hem de zarar görmemenize yardımcı olacaktır.


Örnek olarak, Bitcoin fiyatı dün 6,650 dolar civarında seyrediyordu. Takdir edersiniz ki böyle belirsizliklerin kol gezdiği bir piyasa ortamında varlığınızın değerini korumak istiyorsunuz. Size en basit önerimiz OCO olacaktır.

4 saatlik BTCUSD grafiğiÜsteki grafikten destek ve direnç noktalarına baktık. Belli bir süredir BTC 6,450 ile 6,650 dolar arasında gidip geliyordu. Olası 6,450 dolar fiyatından düşmesi durumunda varlığımızı elden çıkarmak için Stop Order emrini 6,400 dolara yerleştirebiliriz. Bu durumda 6,170 dolar seviyelerinden BTC’yi tekrar alma ihtimalimiz olur.

Direnç noktası olarak 6,650 doları tespit ettik. Bir sonraki direnç noktası 6,800 dolar noktasında. Rakamları daha güvenilir olması açısından bir üst direnç ve bir alt destek noktalarına da çekebilirsiniz. Direnç noktasını aşması durumunda bir sonraki direnç noktasına kadar BTC’nin yükselmesini bekleyebiliriz. Bu durumda kardan olmamak için alım emrini girebilirsiniz.

Eğer emirlerden birini iptal ettiniz, bu durumda ikincisini de iptal etmek zorundasınız. İşlem sırasında bot, birinin gerçekleşmesi durumunda diğerini otomatik olarak iptal ediyor ama manuel olarak bunu siz yapmak zorundasınız!

Bir çok değişkenin varlığın değerini etkilediği böylesine bir piyasada OCO gibi emirler hayat kurtarır!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Borsasından Bir Yenilik Daha! Binance OCO Planlıyor! Peki OCO Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum (ETH) Fiyatı 300 Dolara Doğru Gidiyor! İşte Nedeni Başkanlık Adayı John McAfee, ABD’den Kaçtı! Stellar 3% düşüşle 0,06689 seviyesinin altına geriledi Putin’den Çağrı; Kripto Para Düzenlemesi Temmuz’a Kadar Bitsin Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti Son Dakika: Merakla Beklenen Tether Davası Bu Kararla Sona Erdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır