Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Belarus’un “Silikon Vadisi” Kripto Paralara Özel Düzenlemeler Hazırladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Belarus’un “Silikon Vadisi” Kripto Paralara Özel Düzenlemeler Hazırladı
Belarus’un “Silikon Vadisi” Kripto Paralara Özel Düzenlemeler HazırladıBelarus‘ta bilgi teknolojileri sektörünün gelişimini için oluşturulmuş özel bir ekonomik bölge olan İleri Teknoloji Parkı (HTP), kripto para piyasasının işleyişiyle ilgili yeni kurallar hazırladı.

Belarus’ta Yerel Kurallar

Belarus’taki İleri Teknoloji Parkı, yerel kripto para sektörüne ilişkin yeni kurallar hazırladı. HTP tarafından hazırlanan düzenleme taslaklarında kripto para ve ICO şirketlerine çeşitli yükümlülükler getiriliyor.

Belarus’un Silikon Vadisi olarak bilinen İleri Teknoloji Parkı, ülkedeki kripto para sektörünün düzenlenmesinden sorumluydu. HTP kısa bir süre önce bu alanda yaptığı çalışmaları tamamlayarak şu belgeleri yayınladı: “Başvuru Şartları”, “Kripto Para Platformu Operatörlerinin Yükümlülükleri”, “Kripto Para Borsa Ofisi Operatörlerinin Yükümlülükleri”, “ICO Operatörlerinin Yükümlülükleri”, “İç Kontrol Şartları.”

Kripto para ve ICO sektörlerindeki farklı alanları kapsayan bu özel kurallar bir araya getirildikleri zaman kapsamlı bir kripto para düzenlemesi oluşturuyorlar. Yerel haber kaynaklarından Dev.by tarafından yapılan habere göre bu kurallar, Belarus’un yeni kripto para düzenlemeleri olarak kullanılabilir:

“HTP’deki kripto para şirketlerinin faaliyetleri, yerel düzenleyicilerden kapsamlı bir destek gördü. HTP yönetimi, Ulusal Banka, Devlet Kontrol Komitesi Finansal Denetim Departmanı, uluslararası uzmanlar ve diğer organlar düzenlemeler için gerekli olan tüm evrakları imzaladılar.”

Belarus Hükümeti, yerel ekonominin “dijital” hale gelmesine büyük önem veriyor. Hükümet bundan birkaç ay önce yaptığı açıklamalarda ilk önceliğinin ekonomiyi “dijitalleştirmek” olduğunu belirtti.

Ayrıca Belarus Dışişleri Bakan Yardımcısı, kısa bir süre önce “dördüncü sanayi devrimi (Endüstri 4.0)” alanında yeni gelişmelere imza atabilmek için Güney Kore’deki yetkililerle işbirliği yapılabileceğini belirtti.

Belarus’un “Silikon Vadisi” Kripto Paralara Özel Düzenlemeler Hazırladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Belarus’un “Silikon Vadisi” Kripto Paralara Özel Düzenlemeler Hazırladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PayPal, Bir Blockchain Startup’una İlk Yatırımını Yaptı! Bir trader, Bitcoin düşerken tam 1220 BTC kaybetti Zuckerberg, Libra Konusunda İddialı Bu Bitcoin grubunun eylem planı başarılı olursa birçok kripto para borsası çökebilir Binance CTO: bu iki katalizör ile Bitcoin tekrar yükselebilir. İçerisinde 1 Bitcoin Barındıran 732 Bin Adres Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır