Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bakkt’ın erteleme kararı Bitcoin ateşini körüklemek için mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bakkt’ın erteleme kararı Bitcoin ateşini körüklemek için mi?
Bakkt’ın erteleme kararı Bitcoin ateşini körüklemek için mi?

© Reuters.  © Reuters.

Bakkt’ın erteleme kararı kripto marketi nasıl etkiledi? Yazımızda bu konuyu ele almaya çalışacağız. Anlaşılacağı üzere International Exchange(ICE (NYSE:ICE))’in dün yani 20 Kasım’daki bildirisinin ardından Kripto market için bu yeni bir kötü haber niteliğinde.

Tahvil ve mal borsası ICE( NYSE’nin ana şirketi), oluşturduğu kripto gözetim firması Bakkt’ın teklifi olan Bitcoin Vadeli İşlemlerinin başlangıç tarihini erteleyeceğini duyurdu. Sözleşme 24 Ocak 2019’da yürürlüğe girecek. Bu, daha önce ICE tarafından 12 Aralık 2018 olarak duyurulan tarihe yapılan bir ayarlama.

Ancak tıpkı önceki gibi yeni başlama tarihi de hala bir düzenleyici onay bekliyor. Kamusal duyuru şu şekilde:

“Yeni listeleme zaman çerçevesi müşteriler için ek zaman, ticaretin başlamasından ve yeni sözleşmenin depolanmasından önce takas üyeliği sağlayacak.”

Ticaret yapanlar başlamaya istekliAyı marketin ortasında bu haber kripto ateşini körükledi. Şimdiye kadar kripto topluluğu Bakkt’ın Aralık’taki başlama tarihini sabırla bekliyordu.

İlk başlama tarihi duyurulduktan sonra Ironwood araştırma grubu (IRG) analisti Mike Strutten fiziksel olarak desteklenen Bitcoin vadeli işlemlerinin market için çok olumlu bir işaret olduğunu söylemişti.

Tipik olarak bir fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin anlamı şu: Normalde pek çok vadeli işlem sözleşmeleri nakit para ile yapılırken bu kez Bitcoin ile yapılacak.

Ek olarak böyle bir sözleşme muhtemelen Commodities and Futures Trading Commission(CFTC)’un mühürünü taşıyacak. Bu, kurumsal yatırımcılar için sözleşmeyi geçerli bir sözleşme haline getirecek.

Bakkt’ın vadeli işlemleri kripto markete yeni para getirebilir ve bununla ilgili iyi haberler şu an düşüşteki kripto markete yeni bir hayat öpücüğü olabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bakkt’ın erteleme kararı Bitcoin ateşini körüklemek için mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JPMorgan, ETH Blockchain üzerindeki ödeme mekanizmasını geliştirmeye devam ediyor Bitcoin Bu Ay İkinci Kez 10.000’in Altına Düştü Litecoin 12% oranında yükseldi Onecoin’den Yeni Açıklama: Biz Saadet Zinciri Değiliz Bitcoin 8.800 Dolar Oldu Bitcoin Tamamen Anonim Olsaydı Daha Kötü Olurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır