Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bakkt ve ErisX Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bakkt ve ErisX Arasında Ne Gibi Farklar Var?
Bakkt ve ErisX Arasında Ne Gibi Farklar Var?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasalarının kurumsal yatırımcılara açılması yolunda aracılık etmesi beklenen iki büyük firma ErisX ve Bakkt, aslında yatırımcıların ve sektör katılımcılarının gözünde benzer amaca hizmet eden iki şirket gibi görünüyor.

Her ne kadar aslınad benzer amaçlara hizmet ediyorlarmış gibi görünseler de, bu iki platformun arasında bazı temel farklar olduğuun ifade eden Bakkt COO’su Adam White, yaptığı açıklamada Bakkt’ın fiziksel olarak Bitcoin vadeli işlem kontratı teslimatı yapacak olmasının yanı sıra, şirketin kripto para kullanımının artışı için gerekecek araçları ve türevleri de destekelyeceğini aktardı.

White, şirketin bu alandaki duruşunu şöyle açıkladı:

”Bildiğiniz gibi Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Starbucks (NASDAQ:SBUX) gibi kurumlarla anlaşma yaptık. Bu durum, bizi diğerlerinden bir tık ayrıştıran bir detay. Ancak daha da önemlisi, biz kripto para sektörüne çok ciddi bir yatırım yaptık. Bu işe çok para koyduk ve bir gün birinin gelip kripto paraları kullanacağını umut ederek bunu yaptık.”

White’a ek olarak konuşan ErisX CEO’su Chippas ise, ana amaçlarının bir alt yapı oluşturmak olduğunu söylerken şunları ekledi:

”Bizim ana amacımızın kripto para ile ilgili ürünlerin ve türlü emtiaların trade edilebileceği bir platform oluşturmak. Bunun için de yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken de regülasyonlara tabii olmak gerektiğinin de elbette farkındayız.”

Bu arada, iki isim de platformların ne zaman kullanıma gireceği sorusunu tam manası ile yanıtlamadı.

Bakkt ve ErisX Arasında Ne Gibi Farklar Var? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bakkt ve ErisX Arasında Ne Gibi Farklar Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2012’den beri görülmemiş oran: Bitcoin yatırımcıları zararla sattı Bitcoin Fiyatı 7 Bin 500 Doların Altına Düşecek mi? Fed faiz kararının Bitcoin fiyatı üzerinde nasıl bir etkisi olur? Yeni Zelanda Polisi: Cryptopia Soruşturması Çok Karmaşık Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto’lar ile Tanışın! Bazı İsimlere Siz Bile Şaşıracaksınız Binance CEO’su Changpeng Zhao: Yatırım İçin Güzel Bir Zaman

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır