Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

4. Ethereum Geliştiricileri Konferansı Bugün Başlıyor – Gündem Maddeleri Neler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 4. Ethereum Geliştiricileri Konferansı Bugün Başlıyor – Gündem Maddeleri Neler?
4. Ethereum Geliştiricileri Konferansı Bugün Başlıyor – Gündem Maddeleri Neler?Ethereum topluluğu tarafından dördüncüsü yapılacak olan yıllık Geliştiriciler Konferansı, bugün Çek Cumhuriyeti, Prag içerisinde yapılacak. DevCon4 olarak da bilinen ve dört gün sürecek olan etkinlik, 2 Kasım tarihine kadar devam edecek. Konferans temel olarak Ethereum tabanlı geliştiricilerin, tasarımcıların, araştırmacıların ve sanatçıların bir araya gelip, ağı nasıl daha iyi hale getirebileceklerini ve merkeziyetsiz uygulamalarla daha neler yapılabileceklerini ele aldıkları bire etkinlik.

Ethereum özellikle ilk çıkış yaptığı zamanlarda gösterdiği yenilik ve girişim ruhundan uzak kalmakla eleştirilirken, bu senenin DevCon etkinliğinde topluluğu heyecanlandıracak konular ele alınacak. Geliştiriciler konferansında toplam 6 adet önemli konu var ve bunlar da sırasıyla şöyle:

 • Ölçeklenebilirlik
 • Güvenlik
 • Gizlilik
 • Geliştiricisi Tecrübesi
 • UX ve Tasarım
 • Toplum ve Sistemler

Ne kadar altı konu olsa da, bunların en çok öne çıkanı tabii ki ölçeklenebilirlik. Bir çok geliştirici ve topluluk üyesi ölçeklenebilirlik sorununun projenin önündeki en büyük engel olduğuna inanmakta ve buna çözüm aramakta. Çözüm bulma amacıyla dört günlük etkinlik esnasında ele alınacak ve test edilecek ölçeklenebilirlik çözümleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Swarm Ekip Güncellemesi (30 Ekim): Aron Fischer ve Ethereum Vakfı tarafından üretilen Swarm, temel olarak veri depolama çözümü sunuyor.
 • STARKs (31 Ekim): Ethereum geliştiricilerine STARK teknolojisini ve bilimini göstermek için yapılacak bir workshop.
 • Gas ücretlerini azaltarak Akıllı Kontratları Optimize Etme (31 Ekim) 
 • Raiden Ağı (1 Kasım): Raiden protokolünün ağı nasıl daha hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir yapılabileceği gösterilecek.
 • Plasma ( 2 Kasım): Ethereum topluluğunun en çok umut bağladığı çözümlerden birisi olan Plasma hakkında, şimdiye kadar yapılanlar sunulacak.

4. Ethereum Geliştiricileri Konferansı Bugün Başlıyor – Gündem Maddeleri Neler? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

4. Ethereum Geliştiricileri Konferansı Bugün Başlıyor – Gündem Maddeleri Neler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee’den Şaşırtıcı BTC Öngörüleri Bitcoin 0,89% artışla 10.831,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin milyarderlerinin borsasından kritik Bitcoin ve altcoin hamlesi Çinli Dev Huawei, Blockchain Tabanlı Bulut Hizmetini Tanıttı Güney Kore’nin En Büyük Kripto Para Borsası Bithumb, Çalışanlarının Yarısını İşten Çıkartıyor! Ünlü Analist Bitcoin’in 9.000 Dolara Çıkacağını Düşünüyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır