Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var
Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var

© Reuters.  © Reuters.

Bloomberg Intelligence’in pazar araştırmasından sorumlu kıdemli stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasından çıkamamasının iki önemli sebebi olduğunu iddia etti.

Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının SebepleriMcBlone, CNBC ile yaptığı röportajında Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasından çıkamamasının iki sebebini şu şekilde sıraladı. Birinci sebep olarak Bitcoin’in şu andaki hacminin düşük olmasını ileri sürdü. İkinci sebep olarak da aktif Bitcoin adreslerinin olması gerektiğinden az olmasının boğa sezonuna ket vurduğunu iddia etti.

McBlone bitcoin fiyatları ile öngörüsünü şu sözleri ile dile getirdi:

“Açıkçası her gün Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatlarının artacağına dair yollar ararken akla karayı seçiyorum. Geçmişte fiyatların nasıl fırladığına dair ne kadar çok arşiv araştırması yaparsam, Bitcoin fiyatlarının düşeceğine dair o kadar çok indikatör buluyorum. Dolaysısıyla hesapta olmayan bir durum gerçekleşmez ise fiyatlar aşağı doğru düşecek.”

Ancak McBlone ile aynı fikirde olmayan birçok analist var. Analistlerin göz önüne aldığı temellere göre bitcoin fiyatını değerlendirecek olursak kısa vadede bitcoin fiyatları kesinlikle yükselecektir. BTC fiyatının artmasını sağlayacak görünürdeki faktörler arasında New York Borsası tarafından desteklenen Bakkt platformunun lansmanı sayılabilir.

Ayrıca Amerikan Hisse Senetleri ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’yi kabul etme ihtimali de bir başka sebep. Ünlü kripto para yatırımcısı Ran NeuNer’e göre Bitcoin fiyatlarına olumlu etki edecek diğer bir faktör de dünyaca ünlü yatırım ve danışmanlık şirketi Fidelity Investment’ın kripto para çıkarma düşüncesi.

Bitcoin ETF Onayı için Beklentiler ve Sorunların ÇözümüYakın zamanda BitGo’daki hisselerini açıklayan kripto-para birimi yatırım şirketi olan Galaxy Investment Partners’ın CEO’su Mike Novogratz ve Goldman Sachs’ın dahil olduğu bazı kişiler, Bitcoin ETF’nin kabulünün kesinlikle kaçınılmaz olduğuna inanıyorlar. Onlara göre Bitcoin ETF’nin kabül edilmesi çok yüksek bir ihtimal çünkü Bakkt’ın lansmanı ile birlikte SEC’in Bitcoin ETF’ye olan bakış açısı kesinlikle değişti.

Her ne kadar Bitcoin’in boğa sezonuna girmesi için görünürde yeterince olumlu gelişme olsa da Bitcoin’in beklenen patlamayı yapamamasının ardındaki gerçekleri de görmek gerekiyor. Birkaç defa direnç noktası olan 6,700$ seviyesine çıksa da gerekli hacim genişliğine ve desteğe sahip olmadığı için bu seviyelerde kalıcı olamadı.

Demek ki McBlone’nin tezinin gerçeklik payı kesinlikle var. Öncelikle Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının sebeplerine odaklanmalı ve önlem alınmalı. Olumlu tablo yeterince mevcut olduğu için gerisi de gelecektir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir Ethereum’un Constantinople hard forku için kesin tarih açıklandı Popüler Dogecoin borsası faaliyetini sonlandırıyor Kripto Para Yaratan Dünyaca Ünlü Uygulama, SEC’e Dava Açıyor Satoshi Nakamoto ortaya çıkıyor: 980.000 Bitcoin hareket edebilir Flaş kripto para haberleri: BNB’nin Bitcoin adımı, XRP, Ethereum, TRON, Litecoin, Enjin ve daha fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır