Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Azalan Bitcoin Günlük İşlem Hacmi 6000 Doları işaret Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Azalan Bitcoin Günlük İşlem Hacmi 6000 Doları işaret Ediyor
Azalan Bitcoin Günlük İşlem Hacmi 6000 Doları işaret Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin günlük işlem hacmi geçtiğimiz 24 saat içinde yılın düşük seviyesine düştü. Yıllık bazda da hacim gerilemesini engelleyemeyen Bitcoin, 6000 $ seviyesine düşme tehlikesi ile karşı karşıya.

Bitcoin Günlük İşlem Hacmi Alarm VeriyorBitcoin günlük işlem hacmi seviyesinin düşmesi uzun süredir beklenen patlamanın ertelenmesine de yorumlanabilir. Çünkü azalan hacim, fiyatın yükseklere çıkmasını ve orada tutunmasını engelleyecektir. Nasıl ki kan kaybeden yaralı ölüm tehlikesi ile karşı karşıyaysa sürekli hacim düşüklüğü gösteren kripto da momentum için gereken gücü kendinde bulamayacaktır.

Coinmarket‘te Bitcoin günlük işlem hacmi 3,1 milyar dolara düşerken, CoinCap‘ta 1,91 milyar dolar seviyesine geriledi. Bitcoin hacminin bir önceki yılda puanı Coinmarketcap’ta 3.2 milyar dolar iken CoinCap’te ise 2 milyar dolardı. Hacmin düşüklüğü alım satım işlemindeki bu düşüş ten kaynaklı olabilir ancak bu durum kısa vadeli eğilimi olumsuz etkileyecektir.

İstikrar Başarıyı Getirecek mi?Sözü geçen bir kripto para tüccarı ve teknik analist olan Carpe Noctom, günlük hacmin düşmesine rağmen BTC’nin 6,800 $ ‘ın üzerine çıkması durumunda 7,000 $’ ın üzerinde bir kopmanın hala kuvvetle muhtemel olduğunu belirtti. Noctom bu tezine ispat olarak Bitcoin’in 9 Ağustos’tan beri gösterdiği takdire şayan direncini gösterdi.

Bitcoin, malumunuz son üç aydır 6,300 $ ile 6,700 $ arasında mekik dokuyarak kriptonun doğasına ters, daha çok fiat para birimlerine benzeyen bir istikrar sergiledi. Analistler kripto borsalardaki alım-satım azlığının süregelen belirsizlikten kaynaklandığını iddia ediyor. Onlara göre yatırımcılar kısa süreli işlem yapmak için aşağı veya yukarı yönlü bir kırılmayı bekliyorlar.

Bitcoin, eskiden beridir durgun geçen hafta sonundan sonra haftanın ilk gününde bir toparlanma gösterir. Son altı aydır Bitcoin ve Altcoin’ler destek seviyelerine sıkı sıkıya bağlı kaldılar. Uzmanlara göre elde edilen bu stabil görüntü ile bitcoin gücünü kazanmaya çalışacak ve yakın zamanda kısa süreli bir ralliye girişecek.

Diğer Tokenlerin Durumu Nasıl?Bu sene kripto tokenler genel itibar ile Dolar ve Bitcoin’e karşı büyük kazanç elde ettiler. Özellikle Augur, Decentraland, Golem ve Qtum BTC’ye karşı %5- %10 oranında bir artış kaydetti.

21 Ekim’de Bitcoin ve Altcoinler’deki büyük ve ani artışın sebebi, muazzam miktarda Tether (USDT)’nin kripto paralara kaymış olması idi. Tether’den kaçış bir anlamda diğer kripto paralara yaradı.

Son olarak, aylardır beklenen momentum’ un bir türlü gelmemesi yatırımcının işlem yapmayıp hodl yapmasına sebep oluyor. Bitcoin günlük işlem hacmi handikapına karşı en iyi ilaç yatırımcıların alım satım yapmasıdır. Yukarı yönlü bir hareket piyasayı hareketlendirecek ve bitcoin günlük hacminin artmasını sağlayacaktır. Unutmayalım Bitcoin mutlu ise herkes mutlu olacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Azalan Bitcoin Günlük İşlem Hacmi 6000 Doları işaret Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: Bitcoin 8000 Doların Altına Geriledi Ripple Rekor Seviyede XRP Satışı Gerçekleştirdiğini Duyurdu Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı! ING Bank, Blockchain Firması R3 İle Beş Yıllık Anlaşma İmzaladı Vergi Uzmanı: Kripto Para Vergileri, 2018’de Rekor Kırmış Olabilir Bitcoin, Amazon ve Netflix Hisselerine Yatırımdan Daha Güvenli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır